• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes novadu popularizēs Tallinas Starptautiskajā tūrisma izstādē „Tourest 2013”

Šajā nedēļas nogalē, turpinot ‘izstāžu maratonu’, no 15. līdz 17. februārim, Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiks Starptautiskā tūrisma izstāde “Tourest 2013”, kur Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) organizētajā Latvijas nacionālajā stendā piedalīsies arī Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” pārstāvji.

            Izstādes apmeklētājiem Latvijas nacionālajā stendā būs pieejami jaunākie tūrisma informatīvie materiāli par Latviju un tās reģioniem. Iepazīstoties ar Gulbenes novadu, ikviens interesents varēs saņemt Gulbenes novada tūrisma kartes, kā arī iegūt informāciju par tūrisma piedāvājumu un atpūtas iespējām novadā, kā arī uzzināt vairāk par Gulbenes-Alūksnes Bānīti. No Gulbenes novada stendā strādās PA „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” darbinieces Inga Barinska un Laura Lulle.

            Ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu šajā izstādē kopumā piedalīsies 11 pašvaldības un komersanti: Rīgas tūrisma un attīstības birojs, Jūrmalas pilsētas dome, Siguldas novada dome, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija”, Latvijas lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, Rojas tūrisma biedrība, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija, Latvijas un Vācijas kopuzņēmums „REHO”, SIA „Smile Line” un SIA „BBH Investments”.

            2012. gada pirmajos trijos ceturkšņos, pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latviju apmeklēja vairāk nekā 65 tūkstoši Igaunijas tūristu, kas ir par 5,7 % vairāk nekā gadu iepriekš trijos ceturkšņos. Viņu nakšņojumu skaits sasniedza gandrīz 102 tūkstošus nakšu vai par 5,2 % vairāk nekā gadu iepriekš. Igauņu tūristu raksturīga iezīme ir arī tā, ka viņi ceļo pa visu Latviju, tomēr ārpus Rīgas visvairāk – pa Vidzemi un Kurzemi.  

Foto: www.lateca.org

 
Laura Lulle
PA „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”
tūrisma speciāliste

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *