• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes novads veiksmīgi prezentēts ārvalstu tūrisma izstādēs

20140116_102613Janvāra un februāra mēnesi tūrisma nozarē strādājošie varētu dēvēt par „izstāžu mēnešiem”, jo šajā laikā notiek aktīva dalība dažādās starptautiskās tūrisma izstādēs gan tepat Latvijā, gan arī daudzās ārvalstu pilsētās.

Šī gada sākumā, piedaloties Tūrisma attīstības valsts aģentūras organizētajā Latvijas nacionālajā stendā (Līguma Nr.2013-35), Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” pārstāvji par ceļošanas un atpūtas iespējām Gulbenes novadā stāstīja četrās ārvalstu izstādēs:

  •  „Matka” (Helsinki, Somija) – no 16. līdz 19.janvārim,
  • „Adventur” (Viļņa, Lietuva) – no 24. līdz 26.janvārim,
  • „Reisen Hamburg” (Hamburga, Vācija) – no 5. līdz 9.februārim,
  • „Tourest” (Tallina, Igaunija) – no 14. līdz 16.februārim.

Kaimiņvalstu izstādēs – „Adventur” (Viļņā) un „Tourest” (Tallinā) – Gulbenes novads tika prezentēts trešo gadu. Šogad abās izstādēs piedalījās pārstāvji gan no Gulbenes, gan Alūksnes, lai pārstāvētu abus galamērķus. Savukārt Helsinku izstādē „Matka” un Hamburgas izstādē „Reisen Hamburg” Gulbenes novads tika prezentēts pirmo reizi.

Visās ārvalstu izstādēs vislielāko uzmanību piesaistīja Gulbenes-Alūksnes Bānīša piedāvājums (brauciens ar šaursliežu vilcieniņu, rokas drezīnu, ekskursija pa depo, nakšņošana, pirts). Lietuvieši un igauņi ļoti novērtēja informāciju par novada muzeju un ekspozīciju piedāvājumu, kā arī lauku tūrisma iespējām mūsu novadā. Savukārt somu tūristu skatus piesaistīja Bānītis, Gulbenes novada muižas un iespēja atpūsties dabā. Somi, kas bija apciemojuši Gulbenes novadu jau iepriekšējos gados, atzinīgi atsaucās par apskates objektiem un atpūtas iespējām novadā. Hamburgas izstādes „Reisen Hamburg” apmeklētāji interesējās par visām trīs Baltijas valstīm kopumā. Ļoti izteikta interese bija par kempingu (kemperu un karavānu) vietām un par velotūrismu. Speciāli šai izstādei bija sagatavots kemperu un karavānu vietu piedāvājums Gulbenes novadā, kas arī tika atzinīgi novērtēts. Tā kā šajā gadā pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” izdeva Gulbenes novada tūrisma kartes vēl divās svešvalodās – vācu un igauņu valodā -, tad vācieši un igauņi īpaši priecājās par informatīvo materiālu pieejamību dzimtajā valodā.

Redzot cilvēku interesi starptautiskajās ārvalstu tūrisma izstādēs, ir jāsecina, ka Gulbenes novada pārstāvju dalība šajās četrās izstādēs ir bijusi ļoti nozīmīga tūristu ieinteresēšanai. Tā kā Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Vācijas iedzīvotāji ir diezgan bieži viesi arī Gulbenes novadā (balstoties uz novada apmeklētāju statistiku), tad ir svarīgi turpināt uzrunāt šīs mērķgrupas. Dalība izstādēs ir lieliska iespēja komunicēt ar potenciālo tūristu. Komunikācija klātienē sniedz daudz lielāku priekšstatu par tūrisma galamērķi, nekā meklējot informāciju internetā, tas savukārt palīdz piesaistīt novadam lielāku ārzemju apmeklētāju skaitu nākotnē.

Tāpat šajās tūrisma izstādēs bija iespēja iepazīties un veidot jaunus kontaktus ar ceļojumu aģentūru pārstāvjiem, gidiem, ceļvežu autoriem u.c. Visās četrās ārvalstu tūrisma izstādēs, kurās šogad tika prezentēts Gulbenes novads, pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” pārstāvjiem bija veiksmīgas sarunas ar tūrisma aģentūrām par turpmāko sadarbību, organizējot ceļojumus uz Latviju un Gulbenes novadu.

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” saka lielu paldies Tūrisma attīstības valsts aģentūrai par iespēju piedalīties ārvalstu izstādēs, Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājam Aināram Brezinskim par palīdzību novada popularizēšanā Hamburgas izstādē, kā arī Gulbenes novada tūrisma uzņēmējiem, kas sniedza nepieciešamo informāciju un informatīvos materiālus gatavojoties izstādēm.

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra

„Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *