• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu varēs iepazīt Brīvdabas muzeja gadatirgū

9Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 3. un 4.jūnijā ikvienu aicina apmeklēt ikgadējo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas šogad notiks jau 47.reizi.

Gadatirgū jau vairākus gadus piedalās arī Latvijas tūrisma informācijas sniedzēji. Popularizējot Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu, gadatirgū piedalīsies arī Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”.

Gadatirgū apmeklētājiem stāstīsim par šīssezonas aktuālākajiem piedāvājumiem, aicinot visus interesentus apciemot Gulbenes novadu un iepazīt dažādos tūrisma objektus, īpaši izceļot jaunumus un īpašos vasaras piedāvājumus ceļotājiem. Apmeklētāji varēs saņemt jaunākos tūrisma informācijas bukletus par ceļošanas iespējām Gulbenes pilsētā un novadā, kā arī Gulbenes novada apceļošanas akcijas “Sakrāj Gulbenes novada pērles!” brošūras. Gulbenes-Alūksnes bānītis uz Rīgu līdzi būs atvedis stilizētu bānīša vagona maketu, kura iekšpusē ikviens varēs izbaudīt īpašo vagona atmosfēru, uzzināt par bānīša aktuālajiem piedāvājumiem, Vīna svētkiem un citām aktivitātēm.

Aicinām apmeklēt mūsu stendu un uzzināt par vietām, ko vērts apskatīt Gulbenes apkārtnē!

Gadatirgus Brīvdabas muzejā ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas simbolu un Latvijas tautu saliedējošiem svētkiem. Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un specialitāšu latviešu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Vienlaikus gadatirgus ir tautas lietišķās mākslas gada sasniegumu skate un iespēja amatniekiem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus. Savukārt gadatirgus apmeklētāji var iegādāties augstvērtīgus latviešu tradicionālās amatniecības darinājumus. Gadatirgus Brīvdabas muzejā ir gan plaša izstāde, gan gada vērienīgākais un apmeklētākais sarīkojums. Tā kuplināšanā piedalās ne vien tradicionālo amatu pratēji, bet arī folkloras kopas, deju grupas, kapelas, tautas lugu spēlētāji, seno spēļu un rotaļu pratēji, ierasto nacionālo ēdienu piedāvātāji un citi dalībnieki. Viņi ir tie, kas kopj, radoši pārveido un iepazīstina mūsdienu sabiedrību ar latviešu tautas tradicionālo kultūru. Gadatirgus apmeklētājiem no tuvienes un tālienes dota vienreizēja iespēja vienuviet redzēt, dzirdēt, iepazīt un baudīt visplašākās latviešu tradicionālās kultūras izpausmes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *