• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

3.augustā Gulbenes novada svētki Tirzā

Trešo Gulbenes novada svētku organizatori ir parūpējušies par dažādām aktivitātēm dažādām gaumēm – bērniem, jauniešiem, literātiem, mūzikas mīļiem, zemniekiem, pirkt un pārdot gribētājiem. Piedāvājam ieskatu aktivitātēs, kas notiks šajos svētkos.

 

Pilna sauja tikumiņu
Tirzas doktorāta iekšpagalmā aicināti visi, kas grib atrast savu miera ostu šajā straujajā pasaulē. Jo te būs saruna ar slavenāko rakstnieci, tirzmalieti – Ievu Bērziņu par grāmatu “Vecums nenāk viens”, liriskas noskaņas radīs dzejniece Inese Tora, kas lasīs savu dzeju un mūziķe Inga Zomerovska, tāpāt interesenti varēs tikties ar Gulbenes novada Literātu klubs Autogrāfs radošajiem cilvēkiem.
Iespējams iepazīties Vītola tipogrāfijas izdotajām grāmatām, skatīt Sandras Semenkovičas mandalas un gleznas un pašiem piedalīties rotu gatavošanas darbnīcā.
Kaut ko jaunu un interesantu varēs gūt, darbojoties Agritas Gailītes latviešu pirtī -darbnīcā, kur diskutēs par augiem, tējām, pirtsslotām un citām pirts lietām.
Kopā ar Sandru Āri būs brīvdabas pankūku cepšana un ēšana. Iespējama arī būs sevis izrādīšana fotostūrītī.

Vieta, kur apstājas laiks
Bērnu aktivitātes “Vieta, kur apstājas laiks” risināsies vairākās vietās. Pašiem mazākajiem svētkos tiks piedāvāta plaša izklaides programma. Tirgus laukumā būs iespēja darboties radošās aktivitātēs: satikt balonu triku meistaru, apgleznot sejiņas, kā arī veidot garšīgas lietiņas vēdera priekiem. Pie skolas darbosies foto ciemats , kurā varēs iejusties zināmos pasaku tēlos ikviens svētku dalībnieks, kā arī pie skolas notiks skolu mācību firmu prezentācijas. Mazajiem sportot gribētājiem sporta laukumā būs pieejamas vasarīgi jautras sporta aktivitātes.

Kā niere taukos
Ulmaņlaika tirgus darbība notiek Tirzas sirdī – Tirzaslejā no pulksten 15:00 līdz 18:00. Tirgus gaisotne maksimāli tuvināta tā laika tradīcijām: tirgošanās no zirga ratiem, kāpšana umurkumurā, staigāšana ar koka kājām, svēršana un mērīšana senajās mēru sistēmās. Būs iespēja iegādāties Ulmaņlaika labumus: zivis, zāļu tējas, medu, sieru, speķa raušus, ūdens kliņģerus, barankas, cukurgaiļus, ledenes un citas acīm un vēderam tīkamās lietas. Visu tirgus laiku darbosies dažādu preču tirgotavas: veikals, ēdināšanas iestāde “Pie Ķikuļa” un Krogs. Par tirgus atmosfēru gādās Silmaču sievas un ielu muzikanti.

Dzimtas. Mājas. Sajūtas. Laiks.
Dienas vidus, brīdis zemnieku sētā “Avotiņi”. Visus laipni gaida gids-āzis Zuntis ar saviem saimniekiem. Tālāk seko zemnieku sētas apskate. Sarunas lapenē par lauksaimnieciski zaļām tēmām, zāļu tējas un dažādu našķu baudīšana. Garās kopvagas apdziedāšana, aprunāšana, apsapņošana un kaplēšana, dažādas citas aktivitātes. Burkānu retināšana, diļļu siešana saišķos žāvēšanai un līdzņemšanai, zupas gatavošana no izretinātajiem burkāniem un samakšķerētajām zivīm piemājas dīķi. Zaļo dziesmu kopdziedāšana.
Zuntis ar vieglu piesitienu…un saimnieki saka visiem paldies par kopā būšanu!

Traki jaukā nākotnes elpa!
Katrs svētku dalībnieks aicināts sajust nākotnes garšu tīši un netīši. Pienotavas iekštelpās būs apskatāmi Latvijas (tajā skaitā Gulbenes) un ārzemju jauno mākslinieku, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi. Ģirts Jogurs svētku dalībniekiem liks paskatīties uz sevi no malas. Kopā ar Rasmu Pušpuri veidosim īpašas svētku rotas. Svētku kulminācija būs koncerts “Summer love”, kurā piedalās jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Portugāles (Azoru salām). Ikvienam būs iespēja ielūkoties Urbānajos džungļos un saprast, kas ir brīvprātīgais darbs. Svētkus varēs baudīt, arī tos patiesi izgaršojot – būs praktiskas nodarbības konfekšu “Gotiņa” ietīšanā un to baudīšanā. Un tas nav viss, pārējais lai paliek kā pārsteigums. No jauniešu laukuma “Traki jaukā nākotnes elpa” pulksten 15:30, 16:30, 17:30 kursēs Jauniešu kabriolets.

Latviskās sporta spēles
Kā viena no gaidāmo novada svētku „Tirza laika turzā” aktivitātēm, kas notiks 3.augustā Tirzā, būs sporta sacensības starp Gulbenes novada pagastu, pilsētas pārvalžu un ielūgto viesu komandām. Kā informē svētku organizatore Edīte Siļķēna, komandas sacentīsies ļoti interesantos un azartiskos sporta veidos. Piemēram, būs virves vilkšana „6 veči večus vilka…”, kas risināsies sporta laukumā pie Tirzas pamatskolas laikā no 15:00 līdz 17:30. Turpat notiks arī orientēšanās sacensības, Jakutijas nacionālais sporta veids, par kuru sīkāk dalībnieki uzzinās tikai sacensību dienā, kā arī sievu nešanas sacīkste “Nes mani vēl!”, golfiņš un ielu vingrošana. Sporta sacensības noslēgs komandu skrējiens “Tirzas trijstūris”, kas sāksies pulksten 18:00. Plānotais distances garums – 4,3 km. Ar sporta spēļu noteikumiem varēs iepazīties domes mājas lapā http://www.gulbene.lv novada svētku sadaļā.

Mans ciems – mans gods jeb kā mēs dzīvojām padomju gados
Svētku plašajā un daudzveidīgajā programmā paredzēts arī ieskats padomju gados, dzirdot atmiņas par kolektīvo saimniecību (kolhozu un sovhozu) laiku, redzot to gadu atribūtiku vietējā muzejā – PSRS perioda vēstures liecību ekspozīcijā, kas aicinās atcerēties padomju gadus, ielūkojoties kolhozu un padomju laiku izstādē, vērojot ierindas skates, piedaloties GDA normu kārtošanā un piecgades plāna pildīšanā, būs iespēja tikties ar bijušajiem kolhozu priekšsēdētājiem.

Te, kur Tirza!

Gulbenes novada svētku koncertā „Te, kur Tirza” piedalīsies vairāki populāri mūziķi, kuri savu priekšnesumu veidos kopā ar pagastu un pilsētas aktīvajiem, dažādu vecumu cilvēkiem.

GULBENE – dzied Ingus Pētersons duetā ar Sabīni Krilovu un Kristīne Zaharova kopā ar Gulbenes kultūras centra bērnu popgrupu “Ledenes”;

BEĻAVA – dzied Dace Stīpniece + “izrādas” Beļavas sportisti (Armands Zvirbulis, Edgars Maskalāns, Linda Savļaka – Bondare, Jānis Mezītis, Dzintars Lācis, Rihards un Aivars Berkoldi, Uvis Vasiļenko, Gints Šķenders);

DAUKSTES – dzied, muzicē Artūrs Uškāns kopā ar Staru folkloras kopu “Līgo”;

DRUVIENA – muzicē Vītolu ģimene un Druvienas folkloras kopa “Pērlis”;

GALGAUSKA – dzied Laila Preisa , “Veišu muzikanti” un darbojas Galgauskas amatierteātris;

JAUNGULBENE- dzied Puncuļu ģimene, sieviešu koris Liede un muzicē Jaungulbenes vokāli instrumentālais ansamblis;

LEJASCIEMS – dzied Ira Krauja-Dūduma , Lejasciema jauktais koris Kaprīze, vokālais ansamblis “Akcents” un dejo dāmu deju grupa „Dzinteles”;

LITENE – dzied Gunta Priedīte un Gints Ločmelis, dejo Litenes vidējās paaudzes dejotāji;

LIZUMS – māksliniece Patrīcija Brekte kopā ar Lizuma motobraucējiem;

LĪGO – dzied Mārtiņš Egliens kopā ar Ivo un Mairitu Kalošiem, darbojas Līgo pašdarbnieki;

RANKA – dzied Jānis Paukštello un Rankas sieviešu vokālais ansamblis “Menora”;

STĀMERIENA – dejo Kalnienas breikdance mazie dejotāji kopā ar Viesturu Smoļaku no grupas “Forte” un darbojas DJ Ralfs Rubenis;

STRADI – Gunitas Irbes dzeju lasa Laura Kļaviņa, dzied Stradu sieviešu vokālais ansamblis Pieskāriens

TIRZA – dzied Varis Vētra un Tirzas dziedošās 7 ģimenes, dejo Kristapa Kovaļevska deju kolektīvs “Pērle” no Rīgas.

Visu šo lielisko novadnieku sadziedāšanās – sadejošanās – sadarbošanās svētku koncertu vadīs Guntis Skrastiņš.

Viņi dejoja vienu vasaru
Kad virs Tirzas upes pacelsies augusta dūmaka, būs laiks ļauties dejai, mūzikai un sapņiem. Muzikālajā uzvedumā „Viņi dejoja vienu vasaru”, kas pulksten 23:00 risināsies pie Tirzas pamatskolas dīķa, kopā sadejos nepilns simts Gulbenes novada jauniešu un deju grupa „Dzirnas”.

Dienas programma šeit: http://ej.uz/novadasvetki 

Svētku norises vietas kartē šeit: http://ej.uz/kf4q

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *