• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes novada PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina apmeklēt – Latvijas Okupācijas muzeja izstādi “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā!” Izstāde skatāma Gulbenes muzejā, no 16.02.2016 – 27.02.2016.

Izstādi sagatavojusi Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa un tā paredzēta 9. un 12. klašu skolēniem un visiem interesentiem!

Otrā pasaules kara laikā (1939. – 1945.) tiek iznīcināts Latvijas valstiskums un armija.

Latvijas iedzīvotāji tika iesaistīti karadarbībā divu totalitāru valstu – nacistiskās Vācijas un PSRS bruņotajos spēkos. Izstāde atklāj karavīru motivāciju, cīņas un ikdienu, karojot frontes abās pusēs – gan padomju, gan vācu karaspēkā.

Izstāde parāda, kā karš skāra sieviešu dzīves un kā iedzīvotāji pretojās okupācijas varām. Atsevišķas planšetes veltītas karavīru likteņiem pēc kara un sabiedrības pretrunīgajiem vērtējumiem.

Izstādes veidotāji ir sagatavojuši metodiskus materiālus par izstādes tēmu. Tajā ietilpst skolēna darba lapa, atbilžu lapa skolotājam un PowerPoint prezentācija ar jautājumiem un atbildēm. Atsevišķā uzdevumā ir paredzēts darbs ar rakstītajiem vēstures avotiem – skolēnu darba lapas un atbilžu lapa skolotājam.

afisa_opk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *