• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes muzejā atklāj unikālu ekspozīciju “Divi Jūliji”

No 5.novembra Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā būs aplūkojama lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870-1955) un Jūlijam Straumem (1874-1970) veltīta ekspozīcija “Divi Jūliji”.

Abu Gulbenes novadnieku radošais mantojums ir uzrunājis mūsdienu amatniekus, lietišķās mākslas meistarus, dizainerus un māksliniekus izzināt un radīt jaunrades darbus, iedvesmojoties no Madernieka un Straumes.

Ekspozīcijā aplūkojami Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” meistaru austie dvieļi un šalles, kā arī adītie vilnas cimdi ar Madernieka un Straumes motīviem. Būs skatāmi Latvijas mākslas akadēmijas profesores Ievas Krūmiņas autortehnikā radītie tekstilmākslas darbi. Ekspozīcijā iekļauti mākslas tandēma Skuja-Braden porcelāna mākslas darbi “Madernieka portrets” un “Bērzi”. Tematisku fotostāstu veidojusi Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.

Unikālākie ekspozīcijas objekti ir Tebrīzā (Irāna) pēc Madernieka un Straumes metiem austie 2 paklāji, 3 sumaki un viens kilims. Šie eksponāti apvieno seno aušanas tradīciju ar inovatīvu Madernieka un Straumes metu interpretāciju, to tapšanā izmantots Irānas zīds un vilna, kas krāsota dabas krāsvielās.

Pirms ekspozīcijas atklāšanas Tebrīzas Universitātes profesors Karim Mirzaee vietējiem interesentiem vadīs paklāju aušanas meistarklasi muzejpedagoģiskās programmas “Katram savu paklāju” ietvaros. Ikviens interesents varēs sekot līdzi meistarklasei muzeja facebook.com kontā tiešsaistē 5.novembrī no plkst. 11:00.

Vairāk informācijas: www.facebook.com/Gulbenesmuzejs un www.gulbenesmuzejs.lv.

Aktivitātes tiek īstenotas ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu projekta “Divi Jūliji 2020” ietvaros

Informāciju sagatavoja: Ilze Vanaga, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 26671943

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *