• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes – Alūksnes bānītis iegūst kravu pārvadātāja tiesības

Bānītis, kura ikdienas pamatdarbības veids ir regulārie pasažieru pārvadājumi, pēc pamatīga dokumentālā darba un Valsts Dzelzceļa administrācijas lēmuma kļuvis par sesto kravu pārvadātāju pa dzelzceļu Latvijā.

Pamatā šāda licence Gulbenes – Alūksnes bānītim bija nepieciešama, lai veiktu demonstratīvos kravas pārvadājumus, jo daudziem tūristiem – īpaši ārzemju, interesē klātienē redzēt un nofotografēt kā ar vilcieniem tiek pārvadātas dažādas preces. Tā kā Bānītis, pateicoties SIA „LDz ritošā sastāva serviss” un SIA „LDz Cargo” atbalstam, 2010. gadā restaurējis kravas vagonu, tad šāda licence lieliski noderēs visu pasažieru ērtībām, lai pārvadātu lielgabarīta priekšmetus, piemēram, velosipēdus atsevišķā kravas vagonā.

Zīmīgi, ka tieši šogad aprit 20 gadi kopš šaursliežu dzelzceļa posmā Gulbene – Alūksne tika pārtraukti kravu pārvadājumi pa dzelzceļu, kurus apturēja 1992. gadā. Agrāk pa šaursliežu dzelzceļu tika pārvadāti gan kokmateriāli, gan minerālmēsli, ogles un citas kravas. Šobrīd, ja būtu pamatota kravu plūsma, šāda licence ļautu veikt arī šādus pārvadājumus.

Līdz šim Gulbenes – Alūksnes bānītis pazīstams kā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs, kā arī valsts nozīmes kultūras piemineklis. Pasažieru pārvadājumus Gulbenes – Alūksnes bānītis veic katru dienu un bez tiem regulāri rīko dažādus izklaidējošus pasākumus.

 

 

SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Marina Deļikatnaja – Buša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *