• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenē un Stāmerienā būs skatāmas Latvijas Kultūras akadēmijas festivāla “Patriarha rudens” satelītizrādes

No 15. līdz 17. oktobrim sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) pirmo reizi Gulbenes kultūras centrā un Stāmerienas pilī būs skatāmas četras skatuves un audiovizuālās mākslas festivāla “Patriarha rudens” izrādes. Gulbenes novada iedzīvotāji un viesi varēs iepazīties ar jauno režisoru Klāva Kristapa Košina un Andra Zeļonkas, kā arī jauno horeogrāfu Robertas Gailītes un Ramonas Levanes diplomdarba izrādēm.

LKA skatuves un audiovizuālās mākslas festivāls “Patriarha rudens” tiek organizēts kopš 2010. gada, un tā mērķis ir vienā nedēļas izrāžu maratonā parādīt akadēmijas radošo studentu darbus (laikmetīgās dejas horeogrāfi, aktieri, režisori, dramaturgi, kino studenti), kas tiek veidoti sadarbībā ar teorētisko studiju (lugu tulkojumi, recenzijas par izrādēm, avīze u.c.) un menedžmenta studentiem. Galvenais – sadarbība gan Akadēmijas dažādo apakšprogrammu studējošo starpā, gan ar citām augstskolām. Festivālam tiek piesaistīti nozaru profesionāļi un speciālisti, eksperti vērtē radošos darbus, kā arī sniedz savus komentārus diskusijās, lai studentiem būtu iespēja ne tikai parādīt savus darbus, bet arī mācīties, uzklausīt ieteikumus, kritiskas piezīmes vai dzirdēt uzslavas.

Šogad festivāls norisinās jau 12.reizi no 30. septembra līdz 9. oktobrim, šajā reizē skatītājiem piedāvājot krāšņāko LKA 2021. gada absolventu diplomdarbu izrāžu izlasi un godinot režisoru Oļģertu Kroderu simtajā jubilejā.

“2021. gadā Gulbenes novada Kultūras pārvalde un Stāmerienas pils ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Kultūras akadēmiju, kuru plānots attīstīt, veidojot Stāmerienas pili gan kā akadēmijas studentu, absolventu un pasniedzēju darba un iedvesmas rezidenci, gan arī uzņemot pie sevis pilī un Gulbenē jaunos māksliniekus ar viņu radītajiem mākslas darbiem. Tāpat plānojam piesaistīt lektorus un pasniedzējus novada kolektīvu vadītāju un dalībnieku profesionālajai pilnveidei,” stāsta Anita Birzniece, Stāmerienas pils projektu vadītāja (kultūras jomā).

Izrāžu grafiks

15.oktobris, plkst. 17.00, Gulbenes kultūras centrs – izrāde “Konklāvs”, režisors Klāvs Kristaps Košins

16.oktobris, plkst. 19.00, Stāmerienas pils –  laikmetīgās dejas izrādes “Asistēti”, horeogrāfe Roberta Gailīte, un “Elaeis Guineensis”, horeogrāfe Ramona Levane

17.oktobris, plkst.15.00, Gulbenes kultūras centrs – izrāde “Vecākošanās”, režisors Andris Zeļonka

Informācija par biļetēm uz izrādēm

Ieeja uz katru izrādi: 5.00 EUR

  • Biļetes uz izrādēm var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un Gulbenes kultūras centrā O.Kalpaka ielā 60, Gulbenē.
  • Biļetes uz izrādēm ŠEIT
  • Biļetes uz laikmetīgās dejas izrādēm ŠEIT

UZMANĪBU! Izrādes var apmeklēt personas, kuras var uzrādīt derīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotografēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu, kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.

Festivāla satelītpasākumus organizē Gulbenes novada pašvaldība un Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Dirty Deal Teatro un teātra trupu KVADRIFRONS.

Viesizrāžu norises finansiālie atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Gulbenes novada pašvaldība, Latvijas Kultūras akadēmija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *