• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenē tiek aizvadīts Muižnieku turnīrs – Bānīša stiprais

Otrdien, 7.augustā, Gulbenes novadā viesojās muižnieki no visas Latvijas, lai mērotos spēkiem pasākumā “Muižnieku turnīrs – Bānīša stiprais”. Muižnieki kopā ar pulku atbalstītāju, piedalījās dažādās disciplīnās, lai mērotos spēkiem ar Bānīti un šogad spēcīgākā bija Varakļānu muižas pils komanda.

Muižnieku turnīrā piedalījās komandas no Cesvaines pils, Rūmenes muižas, Krāslavas muižas, Bīriņu Pils, Alūksnes Jaunās pils, Varakļānu muižas pils, Balvu muižas, Jelgavas novada muižām, Zaļās (Zaļenieku) muižas, Jaunpils pils.

Astoņās dažādās disciplīnās tika noskaidrots, kurš var visātrāk sakrāmēt malku tvaika lokomotīves darbināšanai, kurš ir ātrāks gan ar rokas, gan koka drezīnu. Viktorīnā tika noskaidrotas muižnieku zināšanas par Gulbeni un novadu un orientēšanās sacensībās iepazina Bānīša depo apkārtni. Stiprākie stūma vagonu un turēja dzelzceļa sliedi, kā arī vienojās trakā fotogrāfijā pie lokomotīves.

Pēc sportiskām aktivitātēm Gulbenes novada viesi Stāmerienā izgaršoja Bānīša laupītāju putru un devās braucienā ar Bānīti līdz Gulbenes dzelzceļa stacijai, kam sekoja ekskursijas Beļavas un Lizuma muižās.

Muižnieku turnīru rīkoja Gulbenes novada PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā matojuma centrs” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību, SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” un Latvijas Piļu un muižu asociāciju. Gulbenes novadā sešas muižas ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedri – Beļavas muiža, Lizuma muiža, Litenes muiža, Rankas muiža, Vecgulbenes muiža un Stāmerienas pils.

Sakām milzīgu paldies visiem, kas iesaistījās pasākuma organizēšanā un lieliskās atmosfēras radīšanā visas dienas garumā un tiekamies nākamajā gadā Varakļānu muižas pilī.

Foto: http://www.visitgulbene.lv/gallery/muiznieku-turnirs-banisa-stiprais-gulbene/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *