• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Dodies apskatīt daiļdārzus Lejasciema pagastā!

Daiļdārzi gan Latvijā, gan visā pasaulē ir kļuvuši par iecienītiem apskates objektiem. Gan smelties iedvesmu sava dārza iekārtošanai, gan arī vienkārši pamielot acis ar skaistumu, kas ir visapkārt, var arī Gulbenes novada Lejasciema pagasta daiļdārzos.

Inga un Jānis Nagļi (3)

Daiļdārzs “Kalmes” Lejasciema pagastā ir visas Nagļu ģimenes, taču galvenokārt saimnieces Ingas lolojums. „Kalmēs” dārzu komplekss veidots, vadoties pēc Ingas sajūtām un redzējuma par to, kā visam jāizskatās, nevis sekojot jaunākajiem trendiem ainavu arhitektūrā. Tas piešķir šim dārzam to patīkamo auru, ko var sajust uzreiz, ienākot pa saimniecības vārtiem – visapkārt valda miers, kārtība, ar savu skaistumu acis priecē koši ziedi un kopējo formu veido akurāti apcirpti mūžzaļie augi. Daiļdārzs „Kalmēs” nemitīgi mainās, jo saimniece Inga ik gadu to papildina ar jauniem stādiem, kas iegādāti dažādās stādu izstādēs. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālr. +371 29372944.

Inta Balode (2)

Intas Balodes daiļdārzs Lejasciemā, Miera ielā 11, ir veidots kā kolekciju dārzs, iespēju robežās pielāgojot daiļdārza principus. Dārzs atrodas smilšainā Tirzas upes piekrastē skarba klimata joslā, šie apstākļi arī nosaka augu izvēli. Lielākā dārza daļa atvēlēta mūžzaļiem skujeņiem, ziemcietēm, kā arī dekoratīvajiem krūmiem. Dārzs veidots apmēram 20 gadu laikā, pārdzīvojis dāliju un rožu kolekcijas, tagad vairāk pievēršoties lilijām un zālveida ziemcietēm jeb graudzālēm. Dārzs varētu būt interesants dārzmīļiem, kuri interesējas par augu dažādību, saderību, audzēšanu un pavairošanu. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālr. +371 26141536.

Sandra Semenkoviča

Sandras Semenkovičas dārzs Lejasciemā, Līča ielā 8, ir kā mandala – neskaitāmas reizes jaukts ārā, lai pēc kāda laika atkal tiktu pārveidots. Sākts veidot vairāk nekā pirms 35 gadiem, tas vienmēr un arī tagad top intuitīvi, raugoties, kādi augi vislabāk sader kopā gan pēc augu krāsu toņiem, gan formām. Dārzs vairākkārt atzīts par vienu no skaistākajiem Latvijas daiļdārziem. Dārzā apskatāmi dažādu sugu, krāsu un formu skujeņi, ziemcietes un vasaras puķes, kuras ir kā lieliski krāsu akcenti. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālr. +37129193257.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *