• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Dibināta dzelzceļa entuziastu biedrība – Bānīša Draugu klubs

 2011. gada nogalē tika dibināta un reģistrēta jauna dzelzceļa entuziastu biedrība „Bānīša Draugu klubs” (BDK), kas veidojusies uz visā Baltijā pazīstamā kultūras pieminekļa „Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš” bāzes.

 Šīs jaunās biedrības mērķis ir apvienot visus dzelzceļa cienītājus un bānīša entuziastus, lai saglabātu Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļu kā raksturīgu Latvijas dzelzceļa vēstures liecību un veidotu uz tā bāzes atraktīvu muzejdzelzceļu. Kopīgi izzinot dzelzceļa transporta vēsturi un tradīcijas, biedrība veicinātu dzelzceļa vēstures pieminekļu un industriālā mantojuma saglabāšanu, kā arī rosinātu sabiedrības un it īpaši jaunatnes interesi par dzelzceļu, radot iespēju līdzdarboties dzelzceļa uzturēšanā un saglabāšanā, piedaloties gan ierastos ikdienas darbos, gan rīkojot kopīgus svētkus.

2012. gadā biedrība plāno aktīvi piedalīties Gulbenes – Alūksnes bānīša tvaika lokomotīves Gr-319 restaurācijas projektā, kā arī citos ritošā sastāva un eksponātu restaurācijas projektos, doties vairākos pieredzes apmaiņas braucienos uz citiem dzelzceļa vēstures objektiem un rīkot darba – atpūtas nometnes saviem biedriem. Lai veicinātu biedrības darbību un ideju apmaiņu, paredzēts rīkot arī regulāras tikšanās reizes.

Biedrību „Bānīša Draugu klubs” dibinājušas 13 privātpersonas, kas jau iepriekš izrādījušas savu atbalsta Bānīša saglabāšanā, piedalījušas dažādās šaursliežu dzelzceļa teritorijas uzkopšanas talkās un ēku, tehnikas restaurācijas projektos, piemēram, brīvprātīgie piedalījušies divu tvaika lokomotīvju, kravas vagona, motordrezīnas, Kalnienas stacijas un citās restaurācijas talkās.  Par valdes priekšsēdētāju dibināšanas sapulcē ievēlēts ilggadējais Bānīša entuziasts Dāvis Bušs.

Biedrības valdes locekļi min, ka viens no iemesliem BDK dibināšanai ir arī iespēja piedalīties dažādos Eiropas un Latvijas līmeņa projektos. Bez tam biedrībai ir lielākas juridiskās iespējas iesaistīties vēsturiski nozīmīgu eksponātu saglabāšanā un atjaunošanā, tajā skaitā arī tos pārņemot biedrības īpašumā, kas līdz ar to kļūst par visu biedru kopīpašumu.

Bānīša Draugu klubs savās rindās gaida ne tikai personas, kas ikdienā strādā vai mācās dzelzceļa nozarē, bet arī tos, kam dzelzceļš ir hobijs, un visus interesentus, kuriem ir vēlme ar savu līdzdalību vai finansiāli atbalstīt un saglabāt Latvijas industriālo mantojumu.

Vairāk informācijas par statūtiem, iestāšanos un tuvākajām aktivitātēm var atrast Gulbenes – Alūksnes bānīša mājas lapā www.banitis.lv vai rakstot uz klubs@banitis.lv

 

Marina Deļikatnaja – Buša

Biedrības „Bānīša Draugu klubs”

Koordinatore

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *