• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Ceļotājiem gatavo jaunus piedāvājumus

Kopš marta vidus tikām aicināti pēc iespējas mazāk kontaktēties ar citiem cilvēkiem, distancēties, vairāk uzturēties dabā – būt prom no visiem. Šobrīd ierobežojumi ir nedaudz mīkstināti, pamazām tiek ļauts atsākt arī ceļošanu. Mēs aicinām ikvienu – brauciet ciemos uz Gulbenes novadu un baudiet vietējo tūrisma pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu!

Daudzi Gulbenes novada tūrisma uzņēmēji ierobežojumu laikā ir aktīvi un ražīgi darbojušies – radīti jauni pakalpojumi, realizētas dažādas idejas, ko tagad varēs piedāvāt ceļotājiem.  

Rankas muižā jau pavisam drīz būs gatava lielā, baltā koncertzāle, kurā varēs uzņemt līdz pat 100 apmeklētājus. Pagaidām, kamēr ierobežojumi vēl būs spēkā, to būs iespēja izīrēt mazām kāzu ceremonijām (līdz 25 personām). Rankas muiža apmeklētājiem šobrīd ir atvērta sestdienās, svētdienās no plkst. 11:00 līdz 20:00. Pārējā laikā – zvanot un piesakoties pa tālruni 29435542.

 Siera ražotnes Pakalnieši saimnieki atklāj, ka pārcēlušies uz jauno siera māju un šobrīd aktīvi tiek veikti pēdējie iekārtošanas darbi tūristu uzņemšanas vietai, kas varētu būt gatava pēc Jāņiem. Paralēli tiek veikti arī dažādi apkārtnes sakopšanas darbi.

 

 

Kafijas grauzdētavā Tīrs miers grauzdēšanas process visu šo laiku rit pilnā sparā, taču apmeklētājiem grauzdētava bijusi slēgta. Šobrīd tiek plānots sākt uzņemt nelielas grupas (līdz 6 personām no vienas ģimenes). Divas nedēļas nogales grauzdētavas saimnieki bija devuši apmeklētājiem iespēju atbraukt ciemos un baudīt kafiju nelielajā āra kafejnīciņā, kas izveidota pagalmā. Šo ideju plānots attīstīt. Ja apmeklētājiem ir interese, iepriekš piesakoties, šādu pakalpojumu iespējams nodrošināt arī nedēļas vidū.

Biškopības saimniecības Lukstiņi” saimnieki šajā laikā kopā ar citiem biškopjiem visā Latvijā iesaistījās akcijā “Dāvini medu mediķiem un NMPD darbiniekiem”. “Lukstiņu” medus aizceļoja uz Gulbenes slimnīcu, lai medicīnas darbinieki varētu stiprināt savu veselību, lietojot medu pandēmijas laikā.

Šis laiks saimniecībā aizvadīts, ne tikai gatavojoties jaunajai  medus ievākšanas sezonai, bet arī kaldinot jaunas idejas un domājot par tādu jaunu produktu radīšanu, kas iepriekš nav bijuši sortimentā. Produkcijas apjoms šobrīd mērāms jau trīs desmitos dažādos medus našķos. Ikviens interesents būs laipni gaidīts saimniecībā, bet noteikti būs jāievēro piesardzības pasākumi. Šobrīd “Lukstiņu” saimnieki ir gatavi uzņemt ceļotājus, kas ir no vienas ģimenes vai mājsaimniecības un kuriem nav savā starpā jāievēro distancēšanos citam no cita. Joprojām, iepriekš sazinoties un vienojoties par piegādes laiku un vietu, kā arī piegādes veidu, ir iespējams iegādāties visus “Lukstiņu” bišu sarūpētos produktus.

Druvienas Latviskās dzīvesziņas centra darbinieki atzīst, ka ārkārtas situācijas laiks viņus ir iemācījis kļūt vēl radošākiem. Centra “Facebook” profilā tiek piedāvāta iespēja lasīt vēsturiskus stāstus par Druvienas muižas vēsturi – Druvienas pili, muižas dīķiem, vēsturiskiem objektiem, piemēram, dvīņu akmeņiem, ēkām, kas kādreiz bijušas piederošas Druvienas muižas kompleksam. Turpat iespējams aplūkot arī rokdarbu pamācības, izzinošus faktus par dabu, uzzināt jaunas receptes. Centrs pamazāk atsāk darboties –  uzņemt interesentus, organizēt meistarklases un nodarbības, ievērojot valdības noteiktās prasības.

Viesu nama Mīlmaņi saimnieki šobrīd savu piedāvājumu vairāk ir koncentrējuši ģimenes mērķauditorijai. Viesiem tiek piedāvāts ne vien atpūsties viesu namā, bet arī kopīgi doties nelielā ekskursijā, aplūkojot apkārtnes interesantākos apskates objektus. Pēc aktīvās atpūtas tiek piedāvāts nobaudīt vakariņas. “Mīlmaņos” joprojām var iznomāt arī laivas un doties laivu braucienā pa Gauju.

Laivu nomas Laivot.lv saimnieki saka: “Šobrīd zied ievas!” Un ne jau tikai Siguldā… Baudīt reibinošo smaržu var arī, laivojot pa Pededzes upi. Distancēšanās joprojām ir aktuāla – un laivās var sēdēt pa diviem, turklāt distance no citiem vienmēr būs aira attālumā.

 

Disku golfa parka “Stari” laukumā šobrīd norit pārmaiņas – aktīvi tiek tīrīts laukums, veidoti jauni un pavisam nebijuši celiņi. Disku golfa laukuma pārstāvji aicina apmeklēt laukumu un iepazīt interesanto disku golfa spēli, aktīvi pavadot laiku brīvā dabā.

 

Ražotne “Tālavas sidrs” visu šo laiku apmeklētājiem bijusi slēgta. Līdz jūnija sākumam ražotnes saimnieki plāno labiekārtot degustācijas zāli un tad arī uzsākt sezonu, aicinot ciemos apmeklētājus.

 

 

Vides veselības saimniecība “Purmalas” ārkārtas situācijas laikā apmeklētājus neuzņēma. Šajā laikā saimniecībā ir veikti remontdarbi, ir izveidots savs interneta veikals (www.purmalas.lv), kurā var iegādāties dažādus saimniecībā tapušus gardumus, kas izloloti ar roku pieskārieniem. Sortiments ir plašs, un tiek piedāvātas arī piegādes iespējas uz Gulbeni, Cēsīm, Madonu un Rīgu. Ievērojot visus noteikumus, saimniecībā ir gatavi uzņemt viesus un iepazīstināt gan lielus, gan mazus ar lauku dzīvi.

Arī vides veselības saimniecībā “Kāķupi” apmeklētāji netika uzņemti, taču pamazām jau atkal saimniecībā viesojas interesenti, kuriem tiek stāstīts, kādas zālītes un kā lasīt pļavā, bērni var draudzēties ar dzīvniekiem, bet pieaugušie var kārtīgi izstaigāties, vācot tējas 80 hektārus lielajā saimniecības platībā. Šajā laikā saimniecei radušās arī dažādas idejas par jauniem piedāvājumiem, piemēram, ir iecere izveidot tējnīcu, kurā nelielas apmeklētāju grupas varētu radoši darboties.

Druvienas Vecajā skolā-muzejā pa šo laiku veikti apkārtnes sakopšanas darbi, šobrīd darbinieki gatavojas akreditācijai. Aktīvi notiek pētniecības darbi, lai varētu uzlabot un atjaunot piedāvājumu apmeklētājiem jaunajai sezonai. Kopš 19.maija muzejs ir atsācis uzņemt apmeklētājus. Šobrīd gan muzejā vēl notiek neliels remonts, taču apmeklētāji tiek aicināti ciemos, lai iepazītu skolas nama un Druvienas stāstu, kā arī uzzinātu par izcilo novadnieku, šīs skolas kādreizējo skolnieku, Jāņa Poruka, Jūlija Straumes un brāļu Egļu sniegumu Latvijas un pasaules kultūrā.

Apmeklētāji būs laipni gaidīti Ingas un Jāņa Nagļu daiļdārzāLejasciema pagastā. Saimniece atklāj, ka šajā laikā ir tapusi neliela dabas taka “Lejas dzirnavu avota taka” ar nelielu gravu, gleznainu celiņu un skaistu ainavu. Savukārt dārzā darbu daudz ir jebkurā laikā.

 

 

Briežu dārzā “Mežsētas” arī ārkārtas situācijas laikā apmeklētāji aktīvi pieteicās uz ekskursijām, bet mazākās grupās – pārsvarā ģimenes. Tagad briežu dārzā vairs netiek piedāvātas ekskursijas ar gidu, taču apmeklētāji paši var brīvi izstaigāt teritoriju, pieiet pie briežiem, pabarot ponijus. Pa teritoriju ir izvietoti informācijas stendi, kur sīkāk pastāstīts par sastopamajiem dzīvniekiem. Ir tapusi eksponātu zāle ar briežu ragiem, tiek piedāvāta iespēja iegādāties suvenīrus, kā arī ragus. Tapšanas stadijā ir skatu tornīši un atpūtas vietas.

Saimniecībā “Dzelzavieši” Stāmerienas pagastā viesu nav trūcis arī ārkārtas situācijas laikā, jo cilvēki  vēlas baudīt lauku klusumu, mieru un laisku atpūtu no ikdienas steigas, ko saimniecībā var baudīt visdažādākajos veidos – gan apskatot dzīvnieku saimi un senlietu ekspozīciju, gan dodoties izjādēs ar zirgiem, gan arī sildoties pirtiņā un priecājoties par idillisko lauku ainavu.

Pudeļu dārzā Litenes pagastā šis laiks ir pagājis ļoti ražīgi – tapuši seši jauni objekti no pudelēm. Papildināts ir arī labirints – tas ir kļuvis augstāks un nu jau 75 metrus garš. Šobrīd Pudeļu dārzā jau ir apskatāmi 36 objekti. Pudeļu dārza saimniece aicina sazināties un doties apskatīt dažādos objektus Pudeļu dārzā. Viņa arī priecāsies, ja apmeklētāji līdzi paņems pudeles un tādējādi dos savu artavu jauno Pudeļu dārza objektu veidošanā.

Saimniecība “Strautiņi” Lizuma pagastā sezonu plāno atsākt ar 15.jūniju. Kā jaunums tiks piedāvātas naktsmītnes vecā klētiņā pie zālītēm un tējām līdz divām personām (tiesa, šis piedāvājums būs pieejams tikai siltā laikā).

 

 

Saimniecības “Birzupes 2” Stāmerienas pagastā saimnieki pamazām jau atsāk uzņemt apmeklētājus. Pavisam drīz saimniecībā viesosies kāzinieki uz dažādām kāzu aktivitātēm, tādēļ saimniecībā tiek veikti nelieli apkārtnes uzfrišināšanas darbi. Bet aktīvāk sākt sezonu tiek plānots pirms Līgo svētkiem.

 

Lauku māja “Mežvidi” Lejasciema pagastā jau pamazām pieņem rezervācijas vasaras sezonai. Tuvākajā laikā būs pabeigti darbi pie bērnu atrakciju izveides, lai arī bērniem ir iespēja šeit interesantāk pavadīt laiku. Šī būs lieliska vieta dabas tūrisma cienītājiem.

 

Arī lauku mājā “Gāršas” Daukstu pagastā  šajā klusajā laikā ir veikti dažādi labekārtošanas darbi, lai apmeklētājiem radītu vēl daudzveidīgākas iespējas atpūsties. Ir uzstādīts basketbola grozs, ierīkots volejbola laukums, izveidota ugunskura vieta. Saimnieki bilst – lauku māja “Gāršas” ir pieejama apmeklētājiem. Ikviens tiek aicināts braukt un baudīt nesteidzīgu un romantisku atpūtu lauku vidē, prom no pilsētas kņadas.  

Pirtslietu darbnīcā, kas atrodas  Daukstu pagast “Āriņos”, ārkārtas situācijas laikā interesentiem tika piedāvāts apskatīt tikai teritoriju, bet šobrīd saimnieki jau atkal ir gatavi uzņemt tūristus. “Āriņu” saimnieki, būdami sportiski un aktīvi ļaudis, plāno arī interesantas aktivitātes apmeklētājiem. Tiek plānotas sacensības, kuru mērķauditorija būtu ģimenes, kurām jāveic dažādi uzdevumi. Rudenī varētu notikt arī sacensības skrējējiem. Šobrīd top arī jauna darbnīca, kurā plānots līdz vasaras vidum pabeigt darbus.

Gulbenes Evaņģēliski luteriskā baznīca ir atvērta katru dienu no pulksten 10.00 līdz 20.00. Ikviens ir gaidīts gan uz individuālām lūgšanām, gan iepazīt mūsu puses kultūrvēstures liecības dievnamā un tā apkārtnē. Pie baznīcas novietoti stendi ar vēsturiskiem foto un aprakstiem. Baznīcā darbojas Grāmatu galds – iespējams iegādāties garīgu literatūru.

LaserTag Litene pārstāvji stāsta, ka ir daudz ideju, ko pamazām noteikti arī realizēs. Ir plānots, piemēram, piknika vietā uzstādīt lapeni, tādā veidā sevi vairāk pozicionējot arī kā vietu nelielām ballītēm pie dabas. Šobrīd jau atkal interesentiem ir iespēja izbaudīt aizraujošu piedzīvojumu, spēlējot lāzertaga spēli.

 

Rankas pagasta  kultūrvēsturiskā mantojuma centrs apmeklētājiem atsācis darboties nepilnas divas nedēļas. Centrā ir papildināta ekspozīcija par Rankas vēsturi ar seniem priekšmetiem. Aktualitātei uzziņa par Vasarsvētku svinēšanu un rancēniešu tradīcijām. Senās skolas pagalmā ar ziedēšanu priecē vēsturiskos laikus piedzīvojušās ābeles un ceriņi. Vērotājiem, nesteidzīgā gaitā dodoties apmeklēt uzziņu stendu, iespējams klausīties Saieta laukuma apkārtnes dabas burvību un priecāties par klusumu. Saieta laukumā  un teritorijā var spēlēt vasarīgās vides spēles.

Izlaušanās istabas “Xalianse” saimnieks Righards Račko gaida ciemos interesentus – izmanto iespēju un, veicot dažādus tehniskus, loģikas un radošuma uzdevumus, pārbaudi savas prasmes tikt līdz mērķim – “izlauzties” no konkrētās istabas! Tiek plānota arī jaunas izlaušanās istabas izveide tuvākajā laikā. Šobrīd sadarbībā ar “Xalianses” saimnieku notiek arī jaunas izlaušanās istabas izveide izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”. R.Račko ir jaunās spēles scenārija autors.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā ārkārtas situācijas laikā ir atjaunotas oranžērijas kāpnes un izremontēts vestibils. Muzejā no šodienas būs skatāma arī jauna izstāde – Pētera Postaža gleznu izstāde “Veltījums Gulbenei”. Šobrīd arī notiek aktīvs darbs pie gatavošanās festivālam “Divi Jūliji”, kas ir pārcelts uz 7.- 8.augustu.

Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā ārkārtas situācijas laikā aktīvi strādāts pie dažādiem projektiem. 1.un 4.maijā bija radošās pastaigas, kuru laikā bija jāatrod 14 punkti, kur katrā varēja atrast kādu pārsteigumu. Šobrīd tiek gatavoti ēku vēsturiskie stāsti, bukleti, strādāts pie fotogrāfiju digitalizācijas. Centra telpās apskatāma Lejasciema rokdarbu kopas izstāde. Tuvākajā laikā ir plānots piedāvāt radošās darbnīcas, kas veltītas rakstniecei Annai Saksei, jo šis ir viņas 115.jubilejas gads. Apmeklētājiem tiek piedāvātas arī ekskursijas un pastaigas pa Lejasciemu.

Viesu nams “Alfo A.A.” Gulbenē jau ir atsācis strādāt un uzņemt viesus. Jūnijā jau visi pieejamie datumi ir rezervēti. Kā jaunums viesu nama klientiem tagad tiks piedāvāta arī pirts un āra kubls.

 

 

 

Atpūtas vieta “Jaunāres” Daukstu pagastā projekta gaitā plāno izrakt divus dīķus, kā arī atjaunot elektrību. Tiek veikti rekonstrukcijas darbi pirtij, plānots izveidot volejbola laukumus. Ideju ir daudz un lēnām tās noteikti arī tiks īstenotas. Pirts rekonstrukcijas darbi varētu tikt pabeigti līdz Jāņiem, tad arī pamazām varētu atsākt uzņemt apmeklētājus. 

 

Beļavas pagasta zirgu sētā “Purenes”, realizējot projektu, šobrīd top trīs viesu namiņi, pirtiņa un karstā ūdens kubls, notiek arī apkārtnes labiekārtošanas darbi. Pamazām atkal tiek uzņemti arī interesenti, kas vēlas doties izjādēs ar draudzīgajiem un mīlīgajiem “Pureņu” zirgiem. Izjāde noteikti izvērtīsies par skaistu un emocionālu izklaidi zinoša instruktoru pavadībā.

Darbnīcā “Rubenis Woodwork” Stradu pagastā šajā laikā vairāk laika tika veltīts pasūtījumiem, nevis tūristu uzņemšanai, taču ap Jāņiem tiek plānots atsākt uzņemt arī ekskursantu grupas. Stāķu dabas parkā Rubeņu ģimene ir izveidojusi Dabas klasi, šeit ir iespēja uzzināt ko jaunu, pamācīties, apgūt sportu, matemātiku, vēsturi, angļu valodu. Labiekārtota ir arī baskāju taka. Plānots atvērt disku golfa parka mazo laukumu ar 9 groziem. Vasarā blakus darbnīcai ir iecere iekopt peintbola laukumu.

 

Aktīvi darboties atsācis atpūtas kompleksā “Lācītes” Rankas pagastā. Ārkārtas situācijas laikā ir labiekārtota kafejnīcas terase, tai ir uzklāts jumts un tagad apmeklētāji var baudīt maltīti ārā arī lietainā laikā. Atpūtas kompleksā varēsiet baudīt gan romantisku atpūtu divatā, gan nosvinēt kādus svētkus kopā ar ģimeni vai draugiem, gan arī izbaudīt sportiskas aktivitātes.

 

Atpūtas kompleksā “Ziedugravas” Stāmerienas pagastā pamazām tiek atkal uzņemti viesi. Ņemot vērā, ka atpūtas komplekss atrodas Pogas ezera krastā un atpūtnieki šeit var baudīt atpūtu pie ūdens, šo pakalpojumu klāstu ir plānots dažādot. Atpūtas kompleksa saimnieks plāno izveidot plostu, uz kura varēs atrasties līdz 15 cilvēkiem, uz plosta būs arī galdiņš. 

Atpūtas komplekss “Zušu nams” Stāmerienas pagastā piedāvā iespēju ikvienam interesentam izbaudīt skaistā Ludza ezera burvību, dodoties braucienā ar kuģīti “Meldra”. Papildus uz klāja ir iespēja grilēt, cept zivis, arī zvejot. Kuģīti var iznomāt ballītei.

Turpinājums sekos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *