• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Brīvdienas Gulbenes piepilsētā – Stradu un Daukstu pagasta tūrisma piedāvājums

Interesantas un aktīvas brīvdienas var pavadīt Stradu un Daukstu pagastos, tādēļ aicinām iepazīties ar Gulbenes piepilsētas tūrisma piedāvājumu – rudenīgas sporta izklaides un relaksējošas pirtiņas, gardu sieru degustācijas un vairāk nekā 450 dažādas kurpītes vienuviet.

Disku golfa parks “Stari” atrodas pie Staru mototrases Daukstu pagastā. Šobrīd disku golfa spēlēšana var būt īpaši krāšņa, ņemto vērā zeltītās lapas, kas rotā trases kokus.  Ar nomas diskiem iespējams izmēģināt spēli, sazinoties ar disku golfa parka “Stari” koordinatoru Arvi Rubeni (tālr. 22002293) – nomas komplekta cena 5 Eur/cilvēkam (minimālā cilvēku grupa – 5), skolēnu grupām – 3 Eur/cilvēkam (minimālā cilvēku grupa – 15). Komplektā katram dalībniekam ietilpst trīs diski (tuvajiem, vidējiem un tālajiem metieniem). Disku golfa laukums pieejams katru dienu no plkst. 11:00 – 21:00 (ar iepriekšēju pieteikšanos).

Rudens ir lutinājis ar nelielām lietavām, tādēļ var izmēģināt “Dīķsalu” bagiju trasi, bet mazāk ekstrēmu lietu piekritēji var arī atrast kādu sēni “Dīķsalu” mežos, makšķerēt zivīm bagātajos dīķos vai šaut ar loku vai arbaletu pa mērķi, pēc tam relaksējoties saunā un āra kublā. Tālrunis 29161840, www.diksalas.lv.

Rudenīgas pastaigas var pavadīt biežu dārzā “Mežsētas” Stradu pagastā. Tur ap Pededzes vidusteci aptuveni 200ha lielā platībā ir izvietojusies šķirnes briežu audzētava. „Mežsētās” iespējams ne tikai aplūkot un pabarot briežus, bet arī apmesties viesu mājā. Pieejama arī sauna, grils un lapene pikniku rīkošanai. Domājot par infrastruktūras uzlabošanu, 13ha lielā platībā ir izrakti dīķi, kuros audzētās dažādu sugu zivis – samus, karpas, līņus, zušus un citas – par noteiktu samaksu iespējams makšķerēt. Tālrunis apmeklējuma pieteikšanai 29104212.

Atpūtas vietā “Jaunāres“, kas atrodas Madonas šosejas malā, ir iespēja izvilkt savu lielo lomu kādā no teritorijā esošajiem dīķiem. Turpat pieejama aukstā un karstā kūpinātava, piknika un ugunskura vietas un nakšņošana. Tālrunis informācijai – 28369101

Savukārt ekskursijā pa “Pakalniešu” siera ražotni iespēja uzzināt, kā top vairāk nekā 28 dažādu veidu sieri. Noteikti sieri arī jāpagaršo, bet to, kas garšos vislabāk varēs arī uz vietas nopirkt. Pakalniešu mājās siera ražošana uzsākta jau 2003. gadā. Laikam ritot, saimniecībā ražotie sieri iekarojuši gan lauku, gan pilsētas cilvēku vēderus un sirdis. Ražotnē top gan sāļie sieri, gan saldie sieri, dažādu veidu siera bumbas, sviests ar  zaļumiem un kaņepēm. Tālrunis ekskursijas pieteikšanai 26513644.

“Dekteru” stallis vēstīs par PSRS periodu un atjaunotās Latvijas laikiem plašā senlietu ekspozīcijā, bet kurpīšu kolekcija “Brīnumzeme” parādīs, cik dažādi var “lietot” kurpītes – vairāk nekā 450 veidos. Apskatāma arī brīnumjauku eņģeļu kolekcija. Tālrunis, lai pieteiktu savu apmeklējumu 29467947 vai 29264413.

Lai izbaudītu pirtī iešanu, jābūt pareizam aprīkojumam! “Pirtslietu darbnīca” iepazīstinās ar darbnīcu, kur top lieliskas pirtslietas, iespēja arī piedalīties pirtslietu izgatavošanā, slotiņu siešanā un zāļu vākšanā. Tāpat apskatāmas un izmēģināmas dažādas relaksējošas pirtiņas. Tālrunis ekskursijas un pirtiņas pieteikšanai 27430303.

Lai aktīvs rudens!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *