• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Pasakaini skaista ziema Gulbenes novadā!

Visapkārt balta pasaka… Daba ir sarūpējusi burvīgas un neticami skaistas dabas gleznas, kas noteikti ir jāsteidz vērot un izjust!

Pie mums, Gulbenes novadā, varēsiet izbaudīt skaistas pastaigas pa sniegotiem parkiem un mežiem, vērot, kā stingst upes un ezeri, pārklājoties ar ledus kārtu, un kā pļavas un tīrumi pārvēršas baltos un bezgalīgos sniega klajumos. Pie mums varēsiet ļauties arī sportiskām aktivitātēm, slēpojot, šļūcot no kalna, traucoties pāri laukiem ar sniega motociklu vai izbaudot bezceļu braucienu ar bagiju. Bet, ja ir vēlme skaisti un mierīgi atpūsties, sniegotās ainavas un ziemas pasaku varēs baudīt arī, sēžot siltā namiņā, dzerot tēju un noraugoties ziemas pasakā pa logu.

Cik gan pasakaini skaisti šobrīd ir mežā! Tumšbrūnie koku stumbri, egļu un priežu zaļums tik skaisti izceļas uz baltā sniega fona. Dodieties uz varenajiem Pededzes siliem pie Litenes armijas nometnes vietas! Izbrieniet takas un taciņas un vērojiet dabas skaistumu un varenību! Turpat netālu dabas lieguma “Sitas un Pededzes paliene” teritorijā atrodas saimniecība SIA “Sita Nature Park”. Iespējams, jums paveiksies un varēsiet vērot saimniecības briežu dārzā mītošos dambriežus un staltbriežus, savukārt, otrpus Pededzes upei iespējams sastapt zemnieku saimniecības “Sopuļi” ‘Hailander’ šķirnes lopus.

Vai esat pietiekami izturīgi? Lai kā izaicinājums ir kāpiens Kārtenes pilskalnā pa sniegotajām takām! Šis ir senais latgaļu pilskalns, kas paceļas 178 metrus virs jūras līmeņa un ir augstākais punkts Gulbenes vaļņa ziemeļu galā. No kalna gala varēsiet vērot ziemīgo apkārtnes ainavu.

Baltā ziema jo īpaši piestāv mūsu novada pērlei – Stāmerienas pilij! Gan pilī, gan pils parkā jau ir sācies svētku gaidīšanas laiks! Izbaudiet romantiskas pastaigas ap pili un pie Mīlestības ozoliem vai arī dodieties izbrist sniegu pa pils parka tālākajām takām, sarīkojiet pikniku ar līdzpaņemtajiem gardumiem piknika zonā. No plkst. 18:00 līdz pat 24:00 ik stundu ir iespējams noskatīties multimediālo stāstu uz pils ziemeļu fasādes, bet pilī bez ekskursijas un gidu stāstiem, kas aizvedīs uz tālajiem muižkungu laikiem, ilgāk pakavēties liks Lindas Dioro, Sandras Dikmanes un Brigitas Rāviņas izstādes. (Ieeja pilī ar derīgu Covid-19 sertifikātu!)

Čuk, čuk, čuk! Cauri piesnigušajiem mežiem, pāri sastingušajiem laukiem savu ikdienas maršrutu mēro Gulbenes-Alūksnes bānītis. Ieplānojiet braucienu ar bānīti ziemā un, sēžot siltā vagonā, vērojiet skaistās ziemas ainavas, kas slīd aiz loga!  

Īstus ziemas priekus sagādās viesošanās briežu dārzā “Mežsētas” Stradu pagastā! Tur satiksiet mīlīgos briedīšus un vēl arī citus zvēriņus, ko varēs ne vien samīļot, bet arī pabarot! Šeit noteikti būs iespēja gūt pozitīvu emociju devu!

Ziemīgs brauciens zirga vilktās kamanās saimniecībā “Dzelzavieši” Stāmerienas pagastā vai skaista pastaiga ar saimniecības “Purenes” zirgiem? Arī tas būs burvīgs piedzīvojums, ko noteikti ir vērts nobaudīt! Abās saimniecībās ir arī iespēja baudīt lielisku atpūtu pirtiņā un kublā, kā arī apmesties uz nakšņošanu.

Sestdienās un svētdienās būsiet gaidīti Rankas muižas kompleksā! Pastaigājoties pa muižas parka takām, ieklausieties klusumā un gūstiet harmonisku mieru! Noteikti apskatiet arī muižas kompleksa ēkas! (Muižas apmeklējums – ar derīgu Covid-19 sertifikātu.)

Ja esat no tiem, kam ziema visvairāk patīk tādēļ, ka var ļauties sniega priekiem, dodieties uz Stāmerienas pagasta motorparku “Dimanti”, kur varēsiet šļūkt no kalna ar kamerām, bet pēc aktīvās atpūtas sarīkojiet pikniku un sasildieties ugunskura namiņā.

Ļaujieties kārtīgai adrenalīna devai un izbaudiet bezceļu braucienu ar kvadriciklu vai bagiju pa atpūtas kompleksa “Dīķsalas” apkārtnes mežiem un pļavām! Īstā piedzīvojumu braucienā ar kvadriciklu vai sniega motociklu ļaus doties arī “Gulbene Adventures”!

Rankas pagasta Kartonfabrikā ikvienam interesentam ir pieejama lieliski sagatavota distanču slēpošanas trase. Esiet gaidīti Rankā, lai kārtīgi izslēpotos un izbaudītu arī skaistās apkārtnes ainavas, jo trase dažviet vijas gar pašu Gaujas krastu. Trases reljefs piemērots arī iesācējiem. Pieejama arī slēpju noma un inventāra sagatavošana.

Ja jums ziemu labāk tīk vērot pa logu, būsiet gaidīti kādā no Gulbenes novada atpūtas kompleksiem, viesu namiem vai lauku mājām! Šī būs lieliska iespēja aizbēgt no ikdienas rūpēm un ļauties skaistai, ziemīgai atpūtai!

Gardu maltīti nobaudiet omulīgajās un mājīgajās Gulbenes pilsētas un novada kafejnīcās, bistro un restorānos vai arī pasūtiet ēdienu līdzņemšanai!

Ieplānojiet laiku skaistām ziemas brīvdienu aktivitātēm Gulbenes novadā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *