• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Baudi ziemu, svētkus gaidot!

Lai arī pēdējos gadus mūsu ziemas ir mānīgas, Gulbenes novads atrodas tajā Latvijas pusē, kur ir lielāka cerība, ka Ziemassvētku laiks būs balts. Tādēļ ikviens tiek mīļi gaidīts šo labo domu laiku pavadīt pie mums, Gulbenes pusē!

24255031_1902603793390017_957342464366694662_o (2)

Stāmerienas pils, kas, ietinusies baltā seģenē, izskatās kā īsta pasaku pils. Gar pili netraucēti pastaigājas stirnas, kas gan aizmuks, ja pēkšņi jūs pamanīs, bet aicinās sekot, lai baudītu krāšņās dabas ainavas ezeru un pakalnu ielokos pastaigā pa senu liepu aleju, kas iepazīstina ar Stāmerienas pils un apkārtnes vēsturi. Iespējams arī iepazīt pili gida pavadībā. Svaigu gaisu izbaudīt aicina arī motorparks “Dimanti” Stāmerienas pagastā, kur ierīkotas kameršļūkšanas trases. Cik lieliski – savs pūslis, ar kuru tikko laidies no kalna, pašam augšā nav jāvelk, jo darbojas pacēlājs! Informācija un pieteikšanās – pa tālruni 29123416. Bet “Xalianse” Stāmerienā sarūpējusi piedzīvojumu ģimenēm ar maziem bērniem “Ziemassvētki bērniem”. Bērni (3 līdz 10 gadus jauni) kopā ar vecākiem pilda Ziemassvētku vecīša uzdevumus, lai izkļūtu no istabas un tiktu pie pārsteiguma. Ja bērni jau lielāki vai esat ar draugiem, izmēģiniet tikt ārā no cietuma vienas stundas laikā! Visa informācija šeit!

purenes (5)

Pavadīt laiku svaigā gaisā var arī zirga mugurā vai kamanās. Ja vēlies baudīt šādas aktivitātes, dodies uz saimniecību “Pilssēta” vai saimniecību “Dzelzavieši” Stāmerienas pagastā, vai arī saimniecību “Purenes” Beļavas pagastā. Sīkāka informācija šeit!

 

Savukārt Gulbenes-Alūksnes bānītis piedāvā skolēnu grupām un pieaugušo kolektīviem izbaudīt jautru pirmssvētku noskaņu, dodoties Ziemassvētku braucienā ar šaursliežu bānīti. Bet ko īpašāku Bānīša rūķi sagatavojuši tieši 23.decembrim. Kādus pārsteigumus šajā dienā sagaidīsi – vairāk informācijas šeit!

DSC_0664

Ziemas pasaka uzburta arī Gulbenes pilsētā. Šeit dienas tumšajā laikā (arī tad, ja gadījumā nav sniega), īpašas sajūtas radīs gaismiņu rotaļas pilsētas parkos un skvēros. Svētku noskaņu radīs pasākumi: skaisti koncerti, neparastas izrādes un jautras ballītes. Izvēlies, ko sirds kāro šeit!

Vai kādreiz ir mēģināts ielēkt āliņģī vai plikam izvārtīties sniegā? Auksti? Protams, nav arī diez ko prātīgi, ja nezina, kā to pareizi darīt. Droši vien labāk, kā to darīt, izstāstīs mūsu puses pirtnieki, kas sākumā kārtīgi izsildīs un sapērs savās pirtiņās. Pirtis ļaus ne tikai sasildīties, bet arī izsvīst visas šajā gad sakrātās bēdas, lai nākamais gads sāktos jauns un svaigs. Bet dažādus svaigumus un gardumus piedāvā arī šīs puses saimniecības – ne tikai redzēt, bet arī sajust un sagaršot.

darbnica

2016-07-12 23.49.17

Ja vēl nav atrasta īpaša dāvana īpašam cilvēkam, varbūt ir vērts uzdāvināt Latvijas pusdārgakmeni vai tā izstrādājumu vai doties ekskursijā uz “Latvijas pusdārgakmeņu” darbnīcu Litenes pagastā un kopīgi apskatīt, kā un kas no tiem top. Ieskaties piedāvājumā!

 

kantes krogs

Bet, kad aktīvās atpūtas un novada iepazīšana, liek sarosīties apetītei, tad gardu maltīti meklē gan pilsētā, gan ārpus tās! Un zinām, ka ar vienu dienu mūsu pusē ir par maz, tādēļ uzkrāj spēku mūsu viesmīlīgajās naktsmītnēs (informāciju meklē sadaļā “Nakšņo”), lai otrā (arī trešajā utt.) dienā turpinātu vai atkārtotu ziemas un sniega baudīšanu Gulbenes novadā!

Uz tikšanos ziemā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *