• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Bānīša mašīnists pirmais Latvijā saņem jaunā parauga apliecību

Šī gada novembra vidū Gulbenes-Alūksnes bānīša mašīnists J. Viļums pirmais Latvijā saņēma jauno Eiropas kopienas parauga vilces līdzekļa vadītāja (mašīnista) vadīšanas apliecību.

Bānīša mašīnista apliecība ar svinīgo numuru Nr. …0001 dod tiesības un iespējas izmantot šo apliecību visā Eiropas teritorijā, neveicot papildus nekādas citas profesionālās kvalifikācijas atzīšanas procedūras. Jaunā kārtība kādā tiek iegūtas šīs apliecības stājās spēkā tikai šī gada 1. novembrī, bet līdz šim visi sertifikāti ļāva strādāt tikai Latvijas teritorijā.

Bānītis var lepoties ar saviem mašīnistiem, kas jau pagājušajā gadā saņēma pirmos tvaika lokomotīves vadītāju kompetences sertifikātus, kas izsniegti Latvijā. Pateicoties iegūtajai apliecībai un iepriekš saņemtajiem sertifikātiem bānītim ir iespēja saglabāt tvaika un dīzeļlokomotīvju ekspluatācijas un remonta pieredzi, kur nepieciešamas ne tikai atbilstošas personāla zināšanas un tehniskais aprīkojums, bet arī praktiska iespēja tās pielietot.

Gulbenes-Alūksnes bānītis ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs, kā arī valsts nozīmes kultūras piemineklis. Tas ne tikai divas reizes dienā dodas savās ikdienas gaitās, bet arī rīko plaša mēroga pasākumus. Nākošais pasākums norisināsies 17. decembrī, kad Gulbenes-Alūksnes bānītis un AS “Pasažieru vilciens” aicinās izbaudīt kopīgo Ziemassvētku pasaku.

 

SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Marina Deļikatnaja – Buša

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *