• Latviešu valoda
 • Русский
 • English
 • Eesti
 • Deutsch

Bānīša 118.dzimšanas diena – četru stihiju zīmē (papildināts ar detalizētu pasākuma programmu)

Gulbenieši lepojas ar savu mazo šaursliežu bānīti, kas ir vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, un ik gadu svin Bānīša svētkus. Arī šogad 4.septembrī ikviens būs gaidīts Gulbenes novadā – Gulbenē, Stāmerienā un Kalnienā, lai svinētu Gulbenes-Alūksnes bānīša 118.dzimšanas dienu “Bānīša svētki četrās stihijās”.

Šogad svētku apmeklētājiem būs iespēja baudīt ne tikai mūziku, mākslu un maģiju, bet arī pieredzēt dažādus pārsteigumus Gulbenē, Stāmerienā un Kalnienā. Bānīša svētki šogad aizritēs zem četru dabas stihiju – gaisa, ūdens, zemes un uguns – zīmes.

Svētku apmeklētāji jau no pulksten 10:00 būs gaidīti Gulbenes dzelzceļa stacijas apkārtnē. Šajā dienā savu 3.dzimšanas dienu svinēs arī izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kas atrodas vēsturiskajā Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā. Ikvienam šeit būs iespēja piedalīties spēlēs, radošajā darbnīcā, vērot burvju mākslinieka trikus, fotografēties un, protams, baudīt dzimšanas dienas kūku. Dodoties otrpus stacijas ēkai un sliežu ceļiem, varēs ielūkoties galvenā svētku vaininieka – Bānīša – depo, apskatīt griezuli un pavizināties ar drezīnām.

Pulksten 13:00 Bānītis ar tvaika lokomotīvi Ferdinands priekšgalā dosies ceļā, lai pulksten 13:30 piestātu ūdens pieturā – Stāmerienes stacijā. Stāmerienā svētku aktivitātes varēs baudīt no pulksten 13:00 līdz 18:00. Te norisināsies Ferdinanda tirgus, elektromobiļu salidojums, atklātais treniņš “Skrējiens apkārt Stāmerienas ezeram”, pie Stāmerienas pils – ziedu izstāde un pikniks pils parkā.

Īpašs piedāvājums šajā svētku reizē gaidīs zemes pieturā – Kalnienas stacijā, kur no pulksten 13:45 līdz 17:15 darbosies pop-up restorāns, kura ēdienkartes pamatā būs Kalnienas produkti. Būs iespēja degustēt vīnu un ļauties mūzikas, mākslas un maģijas baudīšanai. Pasākums būs par maksu, ieeja – ar Covid-19 sertifikātiem.

Kad pulksten 18:00 Bānītis tiks sagaidīts atpakaļ Gulbenē – uguns pieturā, svētku apmeklētāji tiks aicināti doties izzināt Viestura ielu, kas šoreiz visiem atklāsies vēl nebijušā ampluā. Līdz pat pulksten 2:00 ielas garumā šeit valdīs īpaša noskaņa. No pulksten 18:00 līdz 22:00 apmeklētāji varēs izgaršot un lutināt savas garšas kārpiņas ar Mājas kafejnīcu dienas dalībnieku piedāvāto produkciju. Ielas garumā būs izvietoti galdiņi, pie kuriem varēs ērti apsēsties un priecāties par svētku atmosfēru, ļaujoties ielu mākslas, gaismu un muzikāla noformējuma baudīšanai. Svētku noslēgumā – no pulksten 22:00 plānots grupu “Gapoljeri”, “Dzelzs vilks” koncerti un uguns šovs (par ieejas maksu, ar Covid-19 sertifikātiem).

Svētku norises vietā ikviens tiek aicināts ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Pasākumi un aktivitātes tiks filmēti un fotografēti, pasākumu un aktivitāšu laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

Viesojoties Gulbenes novadā, ikviens tiek aicināts baudīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu, atklājot Gulbenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas bagātības, izzinot vēstures lappuses piļu un muižu stāstos, baudot dabas skaistumu pastaigās, pārgājienos un velobraucienos, ļaujoties tūrisma uzņēmēju daudzveidīgajam piedāvājumam – izgaršojot, sajūtot, izmēģinot ko jaunu. 

DETALIZĒTA PASĀKUMA PROGRAMMA

GAISA STIHIJA – BĀNĪTĪ

Dodies neaizmirstamā piedzīvojumā ar Gulbenes-Alūksnes bānīti:

 • plkst. 13:00 Gulbene-Alūksne (plkst. 15:00)
 • plkst. 16:00 Alūksne-Gulbene (plkst. 17:55)

Biļešu rezervāciju ar priekšapmaksu var veikt, zvanot t. 26310022 (bānīša administrācija). Biļešu skaits ir ierobežots. www.banitis.lv

 

ŪDENS STIHIJA STĀMERIENĀ 
PLKST. 12:00-19:00

Stāmerienas stacijā:

 • Ferdinanda tirgus
 • mākslinieciski pārsteigumi un radošas darbošanās
 • Dabas muzejs izzinoša spēle “Kas dzīvo upēs un ezeros?”
 • izjādes ar ZS “Pilssēta” zirgiem
 • Beļavas mākslas studijas “Krāsu prieks” izstāde
 • Bānīša sagaidīšana, pavadīšana, sveicieni 118.jubilejā

Stāmerienas pilī

 • pikniks Stāmerienas pils parkā
 • ziedu izstāde pie pils
 • laikā no plkst. 16:00 līdz 17:00 Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas 1.kursa studenti, darbojoties vienlaikus dažādās Stāmerienas pils telpās, piedāvās performatīvas instalācijas “Pils elpa”
 • pils apmeklējums par maksu (iekštelpās ar sejas maskām)

Citur Stāmerienā

 • plkst. 15:00-16:30 treniņskrējiens “Apkārt Stāmerienas ezeram”
 • elektromobiļu salidojums un brauciens uz pili
 • brauciens ar kuģīti pa Stāmerienas ezeru
 • Ludzupītes krastā piestās “Pirātu kuģis”

Kursēs bezmaksas autobuss Gulbene-Stāmeriena-Gulbene

 • Plkst. 12:00, 13:00, 14:00 Gulbenes dzelzceļa stacija-Stāmerienas autobusa pietura “Geparda ceļojums”
 • Plkst. 17:00, 18:00, 19:00 Stāmerienas autobusa pietura “Geparda ceļojums”-Gulbenes dzelzceļa stacija

No Stāmerienas stacijas uz pili un atpakaļ varēs nokļūt ar bezmaksas vilcieniņu un maksas nomas velosipēdiem.

 

IZGLĪTOJOŠĀ UN INTERAKTĪVĀ CENTRA “DZELZCEĻŠ UN TVAIKS” 3. DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBAS PIE GULBENES DZELZCEĻA STACIJAS

 • Āra aktivitātes:
  • Plkst. 10:00-13:00 radošās aktivitātes ar Andreju Kovaļevski
  • Plkst. 10:00-17:30 foto kaste
  • Plkst. 10:30-13:00 spēle “Met-A-Mais” (lietus gadījumā nebūs pieejama)
  • Plkst. 10:30 iluzionists Edžus
 • Plkst. 10:00-18:00 “Dzelzceļš un Tvaiks” ekspozīcija. Ieejas maksa: pieaugušajiem – 6,50 EUR, bērniem 4-6 gadi – 2,50 EUR, ģimenes biļete – 13,00 EUR (2 pieaugušie un 3 bērni, ja vairāk, tad jāuzrāda 3+ karte).
 • Plkst. 10:00-18:00 “Dzelzceļš un Tvaiks” izlaušanās istaba “Perons 13”. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot t. 25448661. Komandai līdz 5 personām ieeja – 25,00 EUR.
 • Plkst. 10:00-18:00 “Dzelzceļš un Tvaiks” būs apskatāma Gulbenes dzelzceļa mezgla vēsturisko fotogrāfiju izstāde. Būs svētku kūka.

 

BĀNĪŠA SVĒTKU ZEMES STIHIJA AR POP-UP RESTORĀNU KALNIENAS STACIJĀ

Bānīša svētku zemes stihiju būs iespēja piedzīvot Kalnienā. 4.septembrī no plkst. 13:45 līdz 17:15 Kalnienas stacija pārtaps par pop-up restorānu, kur baudīt ēdienu, mūziku, mākslu un maģiju. Kalnienas stacija atrodas Stāmerienas pagastā, Gulbenes novadā.

 • Par gastronomisko baudījumu parūpēsies Latvijā zināmais šefpavārs Ingmars Ladigs, kurš galdā cels trīs kārtu ēdienus, kuru pamatā vietējie Kalnienas produkti – forele, jērs un ogas.
 • Īpašu garšu buķeti restorānam piešķirs vīna meistarklase un degustācija.
 • Par māksliniecisko noskaņu rūpēsies akordeonists Kaspars Gulbis, čella un arfas duets “Infini” un burvju mākslinieks Voldemārs Weiss.
 • Piedāvājumu papildinās Ingrīdas Magones keramikas izstāde un cianotopijas tehnikā apstrādāto Kalnienas vēsturisko fotogrāfiju izstāde.

Pasākums drošajā “zaļajā” līmenī ar C-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātiem.  Pie ieejas jāuzrāda biļete, sertifikāts un derīga pase/ID karte. “Zaļajā” līmenī iespēja pasākumu baudīt bez ierobežojumiem – dejot, apskauties, pulcēties un vienkārši būt kopā.

Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 3.septembra plkst. 23:59 elektroniski www.bilesuserviss.lv vai “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās DUS “Circle K”, Gulbenes 1.pasta nodaļā.

Iespēja iegādāties divu veidu biļetes:

 1. Restorāna ieejas biļete 30,00 EUR (gastronomijas un mākslas baudījums iekļauts biļetes cenā).
 2. Restorāna ieejas biļete + nokļūšana no Gulbenes uz Kalnienu un atpakaļ ar Gulbene-Alūksne Bānīti 40,00 EUR (bānīša biļete plkst. 13:00 Gulbene-Kalniena, 17:09 Kalniena-Gulbene). Pasākuma dienā pirms brauciena biļete jāuzrāda Gulbenes dzelzceļa stacijas (Dzelzceļa iela 8) “Bānīša kasē” un jāsaņem atsevišķa Bānīša brauciena oriģinālā biļete.

Biļešu skaits ierobežots!

Kontaktinformācija: t. 28628058, e-pasts: edijs.fridenbergs@gulbene.lv

 

UGUNS STIHIJA GULBENĒ

VIESTURA IELA UZMIRDZ JAUNĀ APMPLUĀ – MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS PIEDĀVĀJUMS VIESTURA IELĀ, GULBENĒ

Kad plkst. 18:00 Bānītis tiks sagaidīts atpakaļ Gulbenē, svētku apmeklētāji tiks aicināti doties izzināt Viestura ielu, kas šoreiz visiem atklāsies vēl nebijušā ampluā. Līdz pat plkst.02.00 ielas garumā šeit valdīs īpaša noskaņa.

No plkst. 18:00 līdz 22:00 apmeklētāji varēs izgaršot un lutināt savas garšas kārpiņas ar Mājas kafejnīcu dienas dalībnieku piedāvāto produkciju. Ielas garumā (posmā Viestura 29 – Viestura 43) būs izvietoti galdiņi, pie kuriem varēs ērti apsēsties un priecāties par svētku atmosfēru. Svētku sajūtu radīs ielu performances bungu, stepa un laikmetīgās dejas ritmos.

Pasākuma laikā varēs baudīt mājas kafejnīcu “Taureņu gardumi”, “Ivitas kūciņas”, “Sveķu gardums”, “Raibas pankūkas”, “Pelnrušķītes saldais sapnis”, “Zemes sirds”, “Gabrielas gardumi”, “Tālavas sidrs”, “Meža kūkas” un “Saules” piedāvājumu, izgaršojot uz ugunskura vārītu zupu, speķa un saldos pīrādziņus, visdažādākās kūkas un kūciņas, kēksiņus, zefīrus, cepumus, pankūkas ar dažādiem pildījumiem, zāļu tējas, kafiju, ābolu sidrus, kokteiļus, limonādes un sulas.

Ēdieni, našķi un dzērieni tapuši gan pēc pašu saimnieku radītajām īpašajām receptēm, gan arī izmantojot senas un pārbaudītas ēdienu gatavošanas receptes.

Produkciju varēs iegādāties gan baudīšanai uz vietas, gan arī līdzņemšanai. Norēķināšanās skaidrā naudā.

No plkst. 21:00 līdz 02:00 Viestura ielas garumā īpaši iemirdzēsies vēsturiskās ēkas (Viestura 10, 20, 21, 22, 23, 24, 29, 29a, 35, 39,41, 43). Ar ko šīs ēkas tik īpašas?  Ar ēku vēsturi no plkst. 18:00 varēs iepazīties īpaši veidotā izstādē “Viestura ielas vēsturiskā apbūve”.

 

UGUNĪGS UN JAUDĪGS BĀNĪŠA SVĒTKU NOSLĒGUMA KONCERTS GULBENĒ UGUNS STIHIJĀ

Plkst. 22:00-01:00 Gulbenes dzelzceļa depo iekšpagalmā (Viestura iela 16G)

 • Plkst. 22:00 grupa “Gapoljeri”
 • Plkst. 23:30 uguns šovs
 • Plkst. 24:00 grupa “Dzelzs vilks”

“Gapoljeri” ir muzikāli noskaņoti teatrāļi, kuru sastāvu veido jaunie aktieri un dažādu Latvijas teātru darbinieki- Kristians Kareļins (vokāls), Artis Drozdovs (basģitāra), Normans Bārbals (bungas), Māris Kurtiņš (ģitāra) un Normunds Zālamans (ģitāra).

Galaproduktu varētu raksturot kā pozitīvu lādiņu, ietērptu kvalitatīvā muzikālā pavadījumā. “Gapoljeri” katrreiz iepriecina skatītājus ar īpašu šova programmu, skatuves tērpiem, neizsīkstošiem pārsteigumiem un oriģināldziesmām par aktuālām sadzīves tēmām, kuru pavadījumā ikviens var ļauties nevaldāmām dejām un dziedāt skaļi līdzi.

“Dzelzs vilks” ir eksplozīva parādība pie Latvijas rokmūzikas debesīm, un jau teju trīs gadu desmitus – arī viena no jaudīgākajām latviešu koncertgrupām. Ar 14 studijas albumiem un septiņām Mūzikas gada balvām azotē “Dzelzs vilks” nemainīgi pulcina visu paaudžu fanus, ik uzstāšanās reizē noturot klausītājus uz spēcīga mūzikas viļņa.

Grupu dibinājis tās solists, ģitārists un dziesmu autors Juris Kaukulis. Grupas sastāvā muzicē Juris Kaukulis, Kaspars Tobis (sintezatori), Mārcis Judzis (bungas) un Kārlis Alviķis (bass).

Pasākums drošajā “zaļajā” līmenī ar C-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātiem.  Pie ieejas jāuzrāda biļete, sertifikāts un pase/ID karte. “Zaļajā” līmenī iespēja pasākumu baudīt bez ierobežojumiem – dejot, apskauties, pulcēties un vienkārši būt kopā.

Biļetes iepriekšpārdošanā Gulbenes kultūras centra kasē, elektroniski www.bilesuserviss.lv vai “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās DUS “Circle K”, Gulbenes 1.pasta nodaļā. Cena 7 EUR par visu vakara koncertprogrammu kopā.

Biļešu tirdzniecība pasākuma vietā – 10,00 EUR. Ieeja pasākuma teritorijā no plkst. 21:30.

 

Ievērosim visus valstī noteiktos drošības pasākumus!

Pasākumā notiks fotografēšana un filmēšana, iegūtie dati var tikt izmantoti publicitātei!

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *