• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Balsosim par saviem ainavu dārgumiem!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai, veidojot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Tajā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Plānošanas reģionu administrācijas kopā ar izveidoto Ainavu ekspertu padomi saņēma 928 pieteikumus par vietām un objektiem, kurus virza iekļaušanai Ainavu dārgumu krātuvē. No tiem atlasītas 243 ainavas, no kurām savukārt ir jāizvēlas 50 nozīmīgākās Latvijas ainavas, par kurām tiks apkopota papildus informācija, notiks izstādes un diskusijas.

Šobrīd ikviens tiek aicināts paust savu viedokli un balsot par sev nozīmīgākajām ainavām tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv. Starp 243 ainavām iekļautas arī vairākas Gulbenes puses ainavas: Gulbenes – Alūksnes bānīša trases un staciju ainava, Rankas muižas apkārtnes ainava, Stāmerienas muižas kompleksa ainava (Vidzemes reģionā), kā arī Sitas un Pededzes palieņu pļavu ainava (Latgales reģionā). Arī šīs ainavas ir pelnījušas būt starp nozīmīgākajām Latvijas ainavām – aicinām balsot par tām!

Balsošana norisināsies līdz 15.oktobrim. Izvēloties sev nozīmīgākās ainavas, jāņem vērā, ka katra persona ir aicināta savu viedokli paust vienu reizi; balsot var gan tikai par viena reģiona ainavām, gan par visu piecu reģionu ainavām; no katra reģiona jāizvēlas ne vairāk kā 10 ainavas (gadījumos, kad kādā plānošanas reģionā tiks izvēlētas vairāk kā 10 ainavas, par to tiks parādīts paziņojums).

DSC_0240Sopuli2DSC_0048DSC_0735

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *