• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Atklāta Pāvela Ostapceva personālizstāde “Latgales zelta druvas’’

No 28.septembra līdz 26.oktobrīm Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā apskatāma Pāvela Ostapceva personālizstāde “Latgales zelta druvas”, informē muzeja pārstāvji, kā arī aicina uz tikšanos ar mākslinieku 16.oktobrī plkst. 16:00 muzeja telpās, Brīvības ielā 10, Gulbenē. 

 

Mākslinieks Pāvels Ostapcevs, grafiķis un gleznotājs, dzimis 1958. gada 20. aprīlī Latvijas pilsētā Rēzeknē, kur pagāja viņa bērnības un skolas gadi.

1975.gadā iestājās tradīcijām bagātajā K. Savicka Penzas Mākslas skolā ( Krievijā ), kuru 1979. gadā veiksmīgi pabeidza un atgriezās uz dzimto pilsētu Rēzekni. 1984. gadā uzņemts Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā. Kopš tā laika regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs ( Krievija, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Anglija, Gruzija).

Dzimtās puses dabas skaistums iedvesmo mākslinieku un kļuva par galveno tēmu Pāvela

Ostapceva radošajā darbībā, kurā viņš apvieno krievu mākslas skolas ietekmi ar Latvijas mākslinieku tradīcijām.

Mākslinieka darbi iekļauti albumā – katalogā ‘’ International contemporary artists ’’ 5. sējumā ( 2013. g. ) un 10. sējumā ( 2015. g.), kas izdoti ASV Njujorkā, kā arī gada grāmatā ‘’ Hidden treasure art magazine ’’ izdotā Anglijā 2014. g.

<< Lietas un priekšmeti , kas ir ap mums ikdienā, glabā sevī vairāk burvības, nekā jebkuras fantāzijas. Man patīk atklāt jaunas realitātes šķautnes, rast brīnumu nenozīmīgās lietās, kuras ikdienā mēs pat nepamanām- tā ir intriga un pat kārdinājums.

Mākslinieks vienmēr ir pirmatklājējs, jo neviens ne pirms, ne arī pēc viņa nespēs aplūkot notiekošo tādā veidā vai redzējumā, kā to ir darījis viņš.

Krāsas – tas ir veids, kā iepazīt un izzināt sevi, pļavu, debesis, jūs un tos, kas atnāks pēcāk.>>

 

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *