• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Ar koncertu “BrāliBrāli” atzīmēs diriģentu brāļu Kokaru 95 gadu jubileju

kokari20.augustā Gulbenes novada Beļavas pagasta Ozolkalnā, izcilo diriģentu Imanta un Gido Kokaru dzimtās Blomes skolas apkārtnē, risināsies kormūzikas fanu, dziedātāju un personību saiets “BrāliBrāli”. Pasākums būs veltīts diriģentu 95 gadu jubilejai.

Jubilejas svinību ieskaņā komandas sacentīsies muzikāli-radošās orientēšanās sacensībsā “Atrodi sevī Kokaru!”, kas ļaus izstaigāt diriģentu bērnības takas ar intriģējošiem kontrolpunktiem. Cikliskā rapsodija-koncerts “BrāliBrāli” sāksies plkst.16:00. Tajā uzstāsies Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” (diriģents U.Kokars), Cēsu jauktais koris “Beverīna” (diriģents Ē. Derums), Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents D. Veikšāns), Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija” (diriģente M. Mezīte), Lizuma jauktais koris (diriģents J.Āboliņš), Lejasciema jauktais koris “Kaprīze” (diriģente I.Maltavniece), Jaungulbenes sieviešu koris “Liede” (diriģente I.Matīsa), Tirzas sieviešu koris “Tirzmalietes” (diriģente G.Apine). Koncertu vadīs Guntis Skrastiņš.

Pasākuma svinīgajā daļā, protams, notiks paša jubilāra Gido Kokara sveikšana un godināšana. Būs arī dažādi konkursi, āķīgi jautājumi par diriģentu dzīvi, kā arī balvas “Gulbenes novada GODS” pasniegšana, ko šoreiz saņems Gido brāļa Imanta dēls Uldis Kokars, kurš arī ir diriģents.

Pēc koncerta plkst.18:00 spoguļreprīze- saviesīgā daļa, kuras laikā būs cienāšanās ar 95 gadu jubilejas kūku, sirsnīgas sarunas, sadziedāšanās, dejas ragu mūzikas pavadījumā (spēlē Smiltenes pilsētas pūtēju orķestris).

Pasākuma laikā ikviens varēs apskatīt arī 2014.gadā bijušās Ozolkalna (Blomes) pamatskolas telpās atklāto ekspozīciju, kas veltīta kordiriģentiem. Ekspozīcijā ir apskatāmi tērpi, apbalvojumi, koru karogi, Imanta Kokara mēbeles, kā arī plašs informatīvais materiāls, kas apkopots stendos un vitrīnās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *