• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Ar īpašu Dziesmu un deju svētku ekspresi ieskandinās gaidāmos šīs vasaras svētkus

Sestdien, 15.jūnijā, VAS “Latvijas Dzelzceļš” ar unikālu pasākumu “Dziesmu un Deju svētku ekspresis” ieskandinās XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV Deju svētkus, informēja Dziesmu un Deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Visas dienas garumā “Dziesmu un Deju svētku ekspresis” piestās skaistāko, tradīcijām bagāto pilsētu un mazpilsētu dzelzceļa stacijās maršrutā Rīga-Gulbene-Stāmeriena-Alūksne-Rīga, aicinot pulcēties vietējo pašvaldību iedzīvotājus, lai sadziedātos un sadancotos ar kori “Balsis”, tautas deju kolektīviem “Gauja”, “Auda” un citiem kolektīviem, kā arī atklātu šaursliežu dzelzceļa bānīša “Gulbene-Alūksne-Gulbene” 110.jubilejas sezonu.

Kora dziesma, deja un Dziesmusvētki ir Latvijas kultūras un mūsu valsts nacionālās pašapziņas pamats. Savukārt “Latvijas Dzelzceļu” pamatoti sauc par mūsu valsts tranzīta un ekonomikas virzītāju, jo tiek vestas kravas, lai valsts kļūtu bagātāka un stiprāka, pauda “Latvijas Dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis.
“Dzelzceļa stacijas Dziesmu svētku laikā kļūs par vietējiem kultūras centriem. Es ticu, ka mūsu pirmais “Dziesmu un Deju svētku ekspresis” kļūs par labu tradīciju, kad, sagaidot vērienīgāko Latvijas kultūras dzīves notikumu, “Latvijas Dzelzceļa” īpašais svētku ekspresis dosies dažādos maršruta ceļos, ieskaitot starptautiskos dzelzceļa maršrutus, ar svētku ieskandināšanas, popularizēšanas un atbalstīšanas misiju,” pauda Magonis.

Savukārt Dziesmu svētku virsdiriģents, “Dziesmu un Deju svētku ekspreša” radošais vadītājs Ints Teterovskis skaidroja, ka “Dziesmu un Deju ekspresis” ir mūsu lielākā kultūras notikuma – Dziesmu svētku – vēstnesis.
“Izraucot cauri Latvijai, mēs – koris “Balsis” un pašvaldību kori, kas pievienosies ik pieturvietā – izdziedāsim visu noslēguma koncerta repertuāru. Tradicionāli visi dodas uz Rīgu, lai piedalītos vai skatītos svētku norises, bet šoreiz Dziesmusvētki dosies ārpus Rīgas,” klāstīja Teterovksis.
15.jūnijā plkst.8.22 “Dziesmu un Deju svētku ekspresis” ar koriem, deju kolektīviem un uzaicinātiem sabiedrības pārstāvjiem sāks maršrutu no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas, piestājot Ogres un Pļaviņu stacijās, kur pievienosies vietējo koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru dalībnieki, lai kopīgi dziedātu Dziesmusvētku noslēguma koncerta repertuāra dziesmas. Plkst.12.31 ekspresis piestās Gulbenes dzelzceļa stacijā, kur pilsētas skaistākajās un vēsturiski ievērojamākajās vietās visas dienas garumā norisinās Ģimenes dienas svētku pasākumi.
Plkst.13 viena daļa ekspreša dalībnieku turpina ceļu uz Alūksni ar bānīti, kur plkst.14.30 sniedz koncertu, piedaloties Rīgas un Alūksnes kolektīviem. Pārējie dalībnieki ar speciāli norīkotiem autobusiem dodas uz Stāmerienu, kurā piedalās Dziesmu svētku ieskaņas lielkoncertā, kas norisināsies Stāmerienas dzelzceļa stacijas teritorijā plkst.13.30. Maršruts turpinās uz Gulbeni, kur plkst.16 tiks sniegts bānīša jubilejai un Ģimenes dienai veltīts koncerts, kurā Rīgas kolektīvi sadziedas ar Gulbenes kolektīviem. Plkst.17 Gulbenē atgriezīsies arī Alūksnes ieskandinātāji un visi ar kopīgu priekšnesumu sagaidīs un sveiks bānīti 110.sezonā.
Plkst.17.40 Dziesmu un deju svētku ekspresis sāk atpakaļceļu, pa ceļam ar koncertiem piestājot Madonas, Mārcienas, Lielvārdes un Salaspils stacijās. Plkst.22.43 ekspresis nonāk galapunktā – Rīgas dzelzceļa stacijā, kurā ar priekšnesumiem tiek atklāts XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku gaidīšanas laiks.
Kā ziņots, XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkos piedalīsies 40 000 dalībnieku, kas ir vairāk nekā 1600 kolektīvu, tostarp 100 mazākumtautību, 57 latviešu diasporas un 28 ārvalstu kolektīvi. Sagaidāms, ka svētku pasākumus klātienē apmeklēs aptuveni pusmiljons cilvēku.

Dienas programma šeit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *