• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aprīlī visā Latvijā notiks pasākums „Satiec savu meistaru! 2014”

No 2014. gada 4. līdz 6. aprīlim vairāk nekā 80 vietās visā Latvijā notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”. Ikviens būs aicināts apmeklēt meistardarbnīcas, individuālās nodarbības, atvērtās darbnīcas,paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus un dančus.

Tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, tautas teicējus un muzikantus, kā arī citus tradicionālo prasmju un amatu zinātājus varēs satikt darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās un pat meistaru dzīvesvietās.

Pasākumā būs iespēja apgūt aušanu, pirts gudrības, tradicionālo muzicēšanu, kokgriešanu, adīšanu un daudzas citas tradicionālās prasmes. Visvairāk meistaru pieteikušies no Vidzemes un Kurzemes.

Pieteikšanās pie meistariem sāksies 2014.gada 17.martā!

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Aizvadītajos gados „Satiec savu meistaru!” apmeklējuši vairāk nekā 10 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu, un ik pavasari pasākums sabiedrībā kļuvis par gaidītu notikumu.

Piedalīties pasākumā „Satiec savu meistaru!” aicina Latvijas Nacionālais kultūras centrs http://www.lnkc.gov.lv/ sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *