• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Apceļojiet Gulbenes pilsētu un novadu!

Vasara ir pašā pilnbriedā un pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vēl ikvienam atpūsties, ceļot un iepazīt arvien jaunas un skaistas vietas Latvijā un ārpus tās. Īpaši aicinām apskatīt un atklāt no jauna Gulbenes pilsētu un plašo novadu!

Bagātība slēpjas cilvēkos un stāstos, tāpēc, iepazīstot Gulbenes pilsētu un novada pagastus, aicinām izmantot iespēju pieteikt ekskursijas zinošu un aizrautīgu stāstnieku-gidu pavadībā. Ikviens ir aicināts izbaudīt šīs vasaras jaunumu – 9 km garo ekskursiju ar elektrovilcieniņu pa Gulbenes pilsētu. Brauciena laikā var apskatīt pilsētas skaistākās vietas un klausīties vadītāja-gida stāstījumā par Gulbeni.

Gardēžiem iesakām nobaudīt šīs vasaras sezonas Gulbenes novada īpašos ēdienus, piemēram, salātus „Lācīšu raibie”, pamatēdienu „Volfa mundieris” u.c. Gulbenes novada īpašā ēdienkarte pieejama vairākās pilsētas un novada ēdināšanas vietās.

Gulbenes novada tūrisma piedāvājums ir plašs – tieši tāds, lai ikviens atrastu sev piemērotāko. Brauciens ar Gulbenes-Alūksnes Bānīti ļauj nesteidzoties izbaudīt vēsturiskā vilcieniņa šarmu un dabas skatus, bet, apmeklējot Bānīša depo, ir iespēja apskatīt restaurēto tvaika lokomotīvi „Ferdinands” un izbraukt ar rokas drezīnu. Kultūrvēsturiskā mantojuma baudītāji novērtēs baznīcu, vēsturisku vietu un muižu apskati. Savukārt novada muzeji un ekspozīcijas apmeklētājus sagaidīs ar zinošu gidu stāstījumu, aktīvu līdzdarbošanos un dažādām nodarbībām.

Izjādes ar zirgiem, maizītes cepšana, siera siešana, lauku labumu degustācija, zināmu un ne tik zināmu dzīvnieku apskate, pirts paražu izzināšana, dabas takas, ārstniecības augi – to visu un vēl vairāk iespējams baudīt Gulbenes novada lauku saimniecībās.

Arī par aktīvās atpūtas cienītājiem ir padomāts – velosipēdu noma un maršruti pa līkumotiem lauku un noslēpumainiem mežu ceļiem. Velomīļus aicinām arī doties izbraucienos ar elektrovelosipēdiem, kurus iespējams iznomāt sākot no 1 stundas līdz pat pāris dienām. Laivotāju priekam – maršruti gan Pededzē, gan Gaujas augštecē. Interesentiem piedāvājumā arī pļavu golfa laukumi un inventāra noma.

Apskati jauno Gulbenes novada tūrisma mājas lapu www.visitgulbene.lv un uzzini vairāk par Gulbenes novada apskates objektiem, aktīvo atpūtu, lauku saimniecībām, naktsmītnēm, pasākumiem u.c.

Katru darba diena no plkst. 8.00 – 18.00 un sestdienās no plkst. 9.00 – 15.00 vasaras sezonā gaidām jūs ciemos pašvaldības aģentūrā „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, Ābeļu ielā 2, Gulbenē, kur iespējams saņemt bezmaksas informatīvos materiālus gan par Gulbenes novadu, gan par citām pilsētām un novadiem Latvijā, gan arī par Igauniju un Lietuvu. Aģentūrā iespējams iegādāties arī dažādus suvenīrus un pasākumu ieejas biļetes „Biļešu Paradīzes” kasē.

Piepildītu vasaru vēlot,Zaļais tirdziņš Jaunatnes parkā Gulbenē

Gulbenes novada pašvaldības aģentūras

 “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” kolektīvs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *