• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aicinām uz tikšanos novada mājražotājus

Ikkatram cilvēkam mūsdienās ir jādomā ko darīt, vai ir iespējas iegūt papildus klāt kādu latu, vai arī uz mazā piemājas zemes pleķīša var izaudzēt kaut ko pārdošanai? Vai es savus garšīgos konservus, ievārījumus, kompotus, kuri ir sagatavoti par daudz, varētu pārdot citiem, bet kā un kur to izdarīt? Vai arī mazajiem ražotājiem, pārtikas mājražotājiem ir kādas iespējas savu produkciju pārdot? Vai jādomā vairāk par kooperāciju kopīgai sadarbībai ne tikai Gulbenes novadā, bet gan visā Latvijā? Kā pašvaldība var palīdzēt sīkražotājiem, t.sk. mājražotājiem? Kā šī sadarbība tiek veidota citviet Latvijā?

Mēģināsim rast atbildes uz šiem jautājumiem visi kopā un iepazīt citu pieredzi.

 

Aicinām visus Gulbenes novada mazos ražotājus (sīkražotājus, t.sk. mājražotājus) 13.maijā plkst.11.00 novada domes ēkā (Ābeļu ielā 2) 3.stāva zālē uz pirmo kopīgo tikšanos.

Šajā tikšanās reizē:

1. Iepazīsim Zemgales pārtikas amatnieku biedrības darbību. Pie mums viesosies un savā pieredzē dalīsies Zemgales pārtikas amatnieku biedrības priekšsēdētājs (maizes ceptuves „Svētes maize” īpašnieks) J.Dāvids, biedrības valdes locekle V.Vītola, kura parādīs un pastāstīs kā mājražotāji uzsāka savu sadarbību Zemgalē, par sadarbību ar pašvaldībām, biedrības valdes locekle A.Zeiliņa pastāstīs par savu praktisko pieredzi, jo viņa nodarbojas ar augļu-dārzeņu pārstrādi mājās.

2. Kopīgi apspriedīsim mūsu novada mazo ražotāju, īpaši pārtikas produktu mājražotāju dalību izstādē „Riga Food-2013”, Rīgā 2013.gada no 4.-7.septembrim, lai prezentētu sevi, jo katram novadam tiek dota iespēja atrādīt savus sīkražotājus, mainīt ierastos ikdienas soļus, apzināt sevi un apkārtējos līdzīgos, tādejādi radot iespējas izstādes apmeklētājiem, t.sk. pārtikas nozares speciālistiem, veikalniekiem, vienkāršiem patērētājiem, ārvalstu tūristiem, iepakotājiem, utt. iepazīties, noslēgt kopdarbības līgumus vai aprunāt iespējas.

                3. PVD pārstāvji iepazīstinās topošos mājražotājus ar ko būtu jāsāk, un kā vieglāk nokārtot visas nepieciešamās formalitātes, lai uzsāktu patstāvīgu darbību mājražošanā.

                4. Par dalību pašvaldības aģentūras organizētajā „Zaļajā tirdziņā”.

                5. Aktualitātes. Diskusijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *