• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aicinām uz Muzeju nakts šūpuli Gulbenes novadā

Šogad, 19.maijā, Muzeju nakts ietvaros aicinām uz pasākumiem Gulbenes pilsētā un pagastos. Aktivitātēs būs iespēja iepazīt novada vēsturi un novadniekus, latviešu dzeju un literatūru, mūziku, padomju laika bērnību, kā arī gudrības un padomus par šūpošanos.

Gulbenes pilsētā Gulbenes novada Valsts ģimnāzija un Gulbenes sākumskola aicina uz pasākumu “Dzīve ir kā šūpoles”, kas notiks skolu telpās un pagalmos no plkst. 19:00 līdz 24:00. Dažādas aktivitātes, gan lieliem, gan maziem kopā dziedot, dejojot, spēlējoties, zīmējot un pat programmējot. (Adrese: Skolas iela 10, Gulbene)

No plkst. 19:00 līdz 24:00 Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā notiks pasākums „Šūpuļa līkste pasauli šūpo” (M.Zālīte), kuras laikā būs novada amatnieku saiets un darbnīca. (Adrese: Brīvības iela 10, Gulbene)

Arī Gulbenes ev.luteriskā baznīca būs atvērta visu dienu līdz pat pusnaktij, aicinot pabūt vietā, kur Gulbenes šūpulis kārts, kā arī apskatīt izstādi “Mantojums. Baltie izšuvumi.” (Adrese: Brīvības iela 15, Gulbene)

Tirzas pagasta novadpētniecības krātuves PSRS perioda vēstures liecību ekspozīcijā no plkst. 19:00 aicina uz pasākumu “Bērnība kolhoznieka sētā”, kura laikā notiks interaktīvas nodarbības ar rotaļām, cienāšanos ar PSRS laika bērnu kārumiem un kopīga zīdaiņa sedziņas darināšana: “Piena upes un ķīseļa krasti” – interaktīvas nodarbības ar rotaļām, rotaļlietām un spēlēm; “Talkas galda drupatiņas” – cienāšanās ar PSRS laika bērnu ikdienas kārumiem; “Dāvana kolhoznieka bērniņiem, pasaulē nākot” – darināsim kopīgu zīdaiņa sedziņu no kolhoza aitu vilnas dzijas; “Šūpo mani, māmuliņa… Novadnieku šūpulis Tirzas baznīcā”, izstāde, iespēja apmeklēt Tirzas ev. luterisko baznīcu. (Adrese: Dispečeri, Tirza, Tirzas pag., Gulbenes nov.)

Gulbenes novada Druvienas vecajā skolā – muzejā notiks pasākums “Par to mazo šūpulīti…” (J.Poruks). No plkst. 20:00 līdz 21:00 notiks mācību stunda – Druvienas vēsture, Druviena – šūpulis literātiem, mūziķiem, māksliniekiem un amatu pratējiem. No 21:00 līdz 22:00 notiks Latviešu valodas stunda – šūpulis latviešu dzejā un literatūrā, bet no 22:00 līdz 23:00 notiks šūpuļa dziesmu dziedāšana. Pēc mācību stundām notiks šūpošanās Vecās skolas šūpolēs un vakarēšana muzeja pagalmā. (Adrese: Druvienas vecā skola, Druvienas pag., Gulbenes nov). 

Arī Silmaču muzejs no plkst. 19:00 gaidīs uz pasākumu “Šūpulis”, kura laikā notiks fragmentu lasīšana no grāmatām, kā arī muzikāli priekšnesumi un gardas pankūkas. (Adrese: Silmači, Druvienas pag., Gulbenes nov.) 

Savukārt Stāķu novadpētniecības ekspozīcijā no plkst. 19:00 vēstures mācība brīvdabā par Latvijas vēstures nozīmīgiem notikumiem un varoņiem – latviešu strēlniekiem, Brīvības cīņu dalībniekiem, nacionālajiem partizāniem un leģionāriem. Plkst. 21:00 notiks Brīvdabas akustiskais koncerts. (Adrese: Stāķu pamatskola, Stāķi 7, Stāķi, Stradu pag., Gulbenes nov.)

Lizuma pagasta Apsīšu Jēkaba Kalaņģos no plkst. 19:00 notiks bērnības stāstu un šūpļa dziesmu dziedāšana kopā ar “Zīlēm”. Lizuma kultūras namā būs iespēja noskatīties LV100 filmas: “Mērijas ceļojums”, seansa sākums plkst. 20:00, un “Baltu cilts”, seansa sākums plkst. 21:30. Ieeja uz abām filmām 3 EUR. (Adrese: Kolaņģi, Lizuma pag., Gulbenes nov.)

Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma centrā un Saieta laukumā no plkst. 19:00 notiks pasākuma “Šupuļdziesmas atmiņu stāstos”, kur būs rancēniešu paaudžu šupuļstāsts Latvijā, gudrības un padomi šūpotājiem, vēstījums no Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma šūpuļa. (Adrese: Krustakmens, Rankas pag., Gulbenes nov.)

Muzeju nakts ietvaros Litenes pagastā varēs apskatīt G.Cigļa seno lietu krātuvi (adrese: Sopuļi, Litenes pag., Gulbenes nov.) un Latvijas pusdārgakmeņu darbnīcu (adrese: Staļli, Litenes pag., Gulbenes nov.), bet Beļavas pagastā variet apskatīt ekspozīciju kordiriģentiem Imantam un Gido Kokariem, kas gaidīs no 19:00 līdz 22:00 ar pasākumu “Muzikālās atklāsmes šūpulis”, iepazīstinot brāļu Kokaru bērnību. Būs arī iespēja izgatavot našķi no sendienu receptes. (Adrese: Blomīte, Ozolkalns, Beļavas pag., Gulbenes nov.) 

Vēlamies informēt, ka pasākumi Muzeju nakts ietvaros tiks fotografēti un materiāli var tikt izmantoti publicinātes vajadzībām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *