• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aicinām uz Atvērto durvju dienām pilīs un muižās Gulbenes novadā

24. un 25.maijā no plkst. 10:00 līdz 18:00 notiks Atvērto durvju dienas pilīs un muižās. Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina apmeklēt pilis un muižas Gulbenes novadā, kas piedāvās iepazīt to vēsturi un ainavisko apkārtni, kā arī ļaus iejusties dažādās profesijās, kuras bija nozīmīgas ne tikai baronu laikā, bet arī mūsdienās. Būsiet pārsteigti, kā gadu laikā muižās ir saglabājušās tām agrāk piederējušās ēkas un joprojām tiek izmantotas dažādām dzīves vajadzībām.

No Lizuma muižas pils septiņstūru torņa paveras skati uz visām Lizuma ciema pusēm un varot pat ieraudzīt Velēnas ev. luteriskās baznīcas spici, bet vai ziniet, ko var apskatīt pils piecos torņa stāvos un kā izskatās tās greznākā zāle?
Atvērto durvju dienās to visu varēsiet noskaidrot un piedalīties orientēšanās aktivitātes muižas parkā. Būs iespēja iejusties lietveža profesijā un parādīt savu prasmi rakstot vecajā drukā ar spalvu un tinti.

Pieteikšanās: lizuma.vidusskola@gulbene.lv; novadpetniecibasmuzejs@gmail.com

Beļavas muiža ir viena no vecākajām kungu dzīvojamām ēkām Gulbenes novadā, un tās barons savam iemīļotajam zirgam ir izveidojis pieminekli, ko variet meklēt muižas parkā.
Atvērto durvju dienu laikā Beļavas muižā smaržos pēc ēdiena. Būs iespēja kļūt par pavāru un gatavot ēdienu baronam un baronesei. Arī paši varēsiet to degustēt muižas pagrabā.

Pieteikšanās: valdemar@gulbene.lv

Līkumotās Pededzes upes stāvajā krastā slejas baltā Litenes muiža, ko ieskauj vecais muižas parks. Varēsiet saskaitīt visas koka un mūra ēkas, kas āgrāk piederējušas muižai un redzēt, kā tās ir saglabātas līdz mūsdienām. Vai ziniet, kas Litenē ir vērtīgs? Akmens!
Atvērto durvju dienu laikā varēsiet kļūt par akmeņkali. Zemē atrastais akmens taps par kulonu, piespraudi un dekoratīvu galda piederumu. Variet ņemt līdzi arī savus akmeņus, lai to izpētītu un veidotu akmeņu kolekciju.

Pieteikšanās: litenes.pagasts@gulbene.lv; vilnis.lapins@gulbene.lv

Vai ziniet, kāpēc Stāmerienas pils parkā ir divi, kopā saauguši ozoli? Teika stāsta, ka tie glabā muižas dārznieka un barona meitas mīlestības stāstu, par kuru variet uzzināt ekskursijās gida pavadībā.
Atvērto durvju dienās Stāmerienas pilī varēs kļūt par kāzu organizatoru Edija Frīdenberga vadībā. Ekskursijas laikā notiks gatavošanās kāzām – grima māksliniece Inguna Luika veidos kāzu grimu, dabosies foto stūrītis un būs jāveic dažādi uzdevumi, lai kāzas tiktu noorganizētas. 

Pieteikšanās: stameriena.tic@gmail.com; ainars.brezinskis@gulbene.lv

Uz Atvērto durvju dienām pilīs un muižās tiek aicināts ikviens interesents, bet īpaši aicinām 7.-8. un 10.-11.klašu skolēni, lai piedalītos konkursā “Mans biznesa plāns Latvijas pilij un muižai”, kur galvenā balva ir klases ballīte kādā no Latvijas vēsturiskajām ēkām. Vairāk par konkursu var lasīt šeit.

Ieeja uz pasākumiem Gulbenes novada pilīs un muižās 24. un 25.maijā būs BEZ MAKSAS.
Ja pasākumu vēlās apmeklēt grupa, tad aicinām pieteikties līdz 18. maijam, sazinoties ar konkrēto muižu vai pili pa norādītajiem e-pastiem.

Informējam, ka pasākumi tiks fotografēti un bildes var tikt izmantotas publicitātes vajadzībām.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *