• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aicinām tikties ar māksliniekiem un gūt krāsainus iespaidus!

Gulbenes novada bibliotēkā 26.martā plkst.18.00 notiks gleznotāja Gunāra Ozoliņa akvareļu izstādes „Es gribu būt tur” un Viļņa Blūma fotoizstādes „Rīts aiztur elpu” atklāšana. Šajā tikšanās reizē ieskatīsimies arī spēlfilmā „Viena vasara”, ko paši saviem spēkiem un ar entuziasmu uzņēmuši abi alūksnieši.Filma tapusi aizvadītā gada nogalē pēc G.Ozoliņa tāda paša nosaukuma stāsta un vēsta par kādu piecdesmito gadu vasaru, kad negaidot uzplaukst divu jauniešu mīlestība.

Filmas ieceres un scenārija autors, kā arī režisors ir Gunārs Ozoliņš, kinooperatora un filmas montāžas darbu lieliski paveicis Vilnis Blūms, filmā parādot krāšņus Alūksnes novada dabas skatus. Aktieru lomās iejutušies alūksnieši, kam šī ir pirmā šāda veida pieredze. Ievas un Gunta lomas iejutušies jaunieši Sandija Dovgāne un Rūdolfs Ziņģis, līdz ar viņiem filmā redzam arī Zandu Poruku, Valdi Stilvi, Juri Ozoliņu u.c.. Akordeona solo izpilda Māris Melzobs, tekstu ielasījuši Aivita Lizdika un Didzis Eglītis. Filmas skaņu operators – Andris Voicišs.
Interesanti, ka filmas tapšanas procesā, izvēršot un paspilgtinot dialogus, abu jauniešu domu izpausmē ievītas arī dzejas rindas, kas atrastas Ivetas Krūmiņas un Arvja Deguma liriskajā sarunā „Rabarberu vīns” (izd.2011.gadā). Lietpratīgi savītas ar filmas sižetu un brīnišķīgiem dabas skatiem, tās rada patiesi lirisku noskaņu.

Aicinām tikties ar māksliniekiem un gūt krāsainus iespaidus! Sešdesmito gadu noskaņā iejusties palīdzēs akordeonists Māris Melzobs.

Iveta Krūmiņa,
Gulbenes novada bibliotēkas
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *