• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aicina balsot par ģimenei draudzīgu atpūtas vietu

No 2013.gada 15.aprīļa līdz 15.maijam Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar portālu „Mammām un tētiem” aicina balsot par ģimenei draudzīgu atpūtas vietu. Aptaujas uzvarētājus svinīgi paziņosim 31.maijā.

Lai pieteiktu ģimenei draudzīgu atpūtas vietu Pierīgas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Latgales reģionā, aicinām aizpildīt aptaujas anketu ģimenes portālā „mammamuntetiem.lv”:  http://mammam.lv/gimenei_draudzigs. Anketā lūdzam norādīt atpūtas vietas nosaukumu un atrašanās vietu, kā arī pastāstīt, kas ir būtiskākie kritēriji, kāpēc šī vieta šķiet piemērota ģimenes atpūtai. Aicinām īsi aprakstīt savas ģimenes pieredzi, norādot, kas atpūtas vietā patika visvairāk.

 

Piesakot atpūtas vietu, aicinām ņemt vērā kritērijus, kuriem atpūtas vietai jāatbilst. Tai jābūt vietai, kur ģimene var izklaidēties, aktīvi atpūsties vai baudīt kultūras pasākumus. Tāpat svarīgs priekšnosacījums: šajā vietā jābūt pietiekami plašam nodarbību (atrakciju) piedāvājumam dažādu vecumu bērniem. Ir būtiski, lai atpūtas vieta būtu pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai invaliditāti.

LM uzskata, ka uz draudzīgumu ģimenēm norāda bērniem piemērota vide, proti, bērnu rotaļu vietas un tās ierīču drošība, gaiss bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošinājums maziem bērniem. Būtisks nosacījums ir pieejamība iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem.

Aptaujas „Ģimenei draudzīga atpūtas vieta” mērķis ir veicināt uzņēmumu un pašvaldību atpūtas vietu piemērotību ģimenēm ar bērniem, radīt labvēlīgus apstākļus ģimenēm, kopīgi ar bērniem pavadot brīvo laiku.

LM aptauju atkal rīko pēc trīs gadu pārtraukuma, lai pirms vasaras sezonas izzinātu sabiedrības viedokli par labākajiem atpūtas piedāvājumiem un ļautu ģimenēm ar bērniem dalīties pieredzē par atpūtas vietām, kurās, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, ir jutušies patiesi labi.

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane,
LM Komunikācijas nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste,
67021666, 26100727,   zane.brivmane@lm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *