• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Aicina “Atvērtās dienas laukos”

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies pasākums “Atvērtās dienas laukos”. Savas durvis viesiem šajā dienā vērs un ar īpašiem piedāvājumiem priecēs arī Gulbenes novada saimniecības un uzņēmumi.

“Atvērtās dienas laukos” ir lieliska iespēja ceļot un atpūsties, atklāt neierastas lietas, izbaudīt saimnieku viesmīlību, uzzināt dažādas mūsdienīgas saimniekošanas gudrības, izjust lauku dzīves burvību, ļauties vietējās kultūras un tradīciju izzināšanai un mesties piedzīvojumos.

Gulbenes novadā ciemos gaidīs sidra darītava “Tālava”. Šeit saimnieka vadībā apmēram pusotru stundu ilgas ciemošanās laikā būs iespēja apskatīt sidra ražotni un izzināt sidra garšas degustācijā, kas papildināta ar uzkodām. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 28325269.

Siera ražotnē “Pakalnieši” top tik daudz gardu sieru, ka pat uz abu roku pirkstiem nevar saskaitīt. Ražotnes saimnieki sestdien aicina braukt ciemos, iepazīt ražotni un mājas sieru ražošanas procesu, kā arī izgaršot daudzveidīgo sieru klāstu. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. + 371 26513644.

Laivu noma “Pededzes laivas” aicina doties laivu braucienā pa Pededzi maršrutā no autoceļa P35 tilta līdz “Aizupiešiem” (maršruta garums: 7km, ilgums – apmēram 2 h) ar dažādu šķirņu piparmētru tēju baudīšanu finišā. Viesi savas automašīnas varēs atstāt finiša punktā “Aizupiešos” un tiks nogādāti uz maršruta sākuma vietu pie P35 ceļa tilta. Laivu nomas saimnieki aicina atbilstoši apģērbties, paņemt līdzi kādas uzkodas un galvenais, ierasties labā garastāvoklī. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 20202813.

Gan ģimenes ar bērniem, gan draugu kompānijas būs gaidītas saimniecībā “Dzelzavieši”, kur varēs doties ekskursijā pa saimniecību, apskatot dzīvnieku un sētas mīluļu saimi, kā arī senlietu ekspozīciju. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29342831.

Viesojoties Gulbenes novadā, aicinām izbaudīt arī citu Gulbenes novada tūrisma objektu piedāvājumu, nakšņot kādā no viesmīlīgajām novada naktsmītnēm un izgaršot kafejnīcu un restorānu piedāvājumu.

“Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas kļuvis par tradīciju. To organizē Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”. Pasākuma mērķis ir popularizēt laukus, laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus un sniegtos pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast saimniecības un uzņēmumus, no kuriem iegādāties pašu audzētus un ražotus produktus, kā arī izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *