• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

9. maijā – ekskursija uz RAUNU!

9. maijā ekskursija uz Raunas novadu! Plānotā ekskursijas programma
Gulbenes pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju doties apceļot Raunas novada skaistākās vietas.

Rauna atgādina mazu pilsētiņu, kaut oficiālu pilsētas tiesību tai nav. Atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, tāda paša nosaukuma upītes krastā un vismaz piecu lielāku ceļu krustpunktā – 23 km no Cēsīm un Smiltenes, 30 km no Valmieras. Raunā ir iespējams apskatīt dabas objektus, arhitektūras pieminekļus un vēsturiskas vietas.
Ceļojot uz Raunas novadu, būs iespēja apskatīt Raunas pilsdrupas un uzkāpt skatu tornī, ielūkoties Raunas Ev. Luteriskās baznīcas vēstures dzīlēs, kā arī aplūkot skaistus dabas objektus kā Raunas Staburagu un Tanīsa pilskalnu.
Vēlāk dosimies pie SIA “Siera ražotne” pārstāvjiem, kuri pastāstīs, kā top Latvijā gatavotais siers un olu nūdeles. To visu būs iespējams degustēt, un ja būs vēlme, tad arī nopirkt.
Pēc tam, ceļš mūs vedīs uz Z/S “Kaliņi” stādaudzētavu, kur būs iespēja apskatīt augus dārzā un dobēs dažādās kombinācijās, kā arī iegūt atbildes uz jautājumiem par augu audzēšanu, dārza kopšanu. Stādaudzētavā varēs iegādāties viengadīgu un daudzgadīgu puķu, garšaugu, dārzeņu un dekoratīvo krūmu stādus.
Dienas noslēgumā iepazīsim trauku un priekšmetu izgatavošanas procesu no māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem, kā arī nogaršosim uz ugunskura pagatavotu zupu keramikas darbnīcā “Raunas Ceplis”.
Ekskursija maksa: pieaugušajiem – 18,00 EUR, skolēniem – 15 EUR, bērniem līdz 7.g.v. – 12 EUR.
Vietu skaits ierobežots, pieteikties var līdz 7. maijam.
Sīkāka informācija pa tel. 26557582 vai rakstot uz e-pastu turists@gulbene.lv

Rauna_(5) daba_ala_06_ b8288530705d7c1b189314873ed0da39_600x420

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *