• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

8. augustā ekskursija uz Valmieru!

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju doties iepazīt Valmieru un tās tuvāko apkārtni.

Valmiera ir viena no senākajām pilsētām Latvijā, ar bagātīgu kultūras un vēstures mantojumu. Šeit dosimies ekskursijā pa pilsētu gida pavadībā, kas pastāstīs mums par nozīmīgākajām un skaistākajām vietām Valmierā, kā arī interesantākajiem notikumiem, kas ar tām saistīti.

Tā kā šajā laikā Valmiera svin savu 732. jubileju, pilsētā norisināsies dažādas aktivitātes un pasākumi, tostarp arī Svētku tirdziņš, kura aplūkošanai un svētku noskaņas baudīšanai būs atvēlēts brīvais laiks.

Tālāk dosimies ārpus pilsētas, kur ceļš mūs vedīs uz Rencēnu aušanas darbnīcu. Šeit aplūkosim ne tikai prasmīgu amatnieču jau gatavos darbus, bet iemēģināsim roku šajā nebūt ne vieglajā amatā arī paši.

Pēc tam ciemosimies zemnieku saimniecībā „Adzelvieši”. Šai saimniecībai ir sena vēsture, par ko liecina arī tajā atrodamie sendienu saimniecības priekšmeti un darbarīki. Šeit laukos tiek audzētas kaņepes, no kuru sēklām pēc tam tiek gatavots kaņepju sviests, kuru būs iespējams arī nogaršot. Bet, pēc aktīvi pavadītas dienas, „Adzelviešu” saimniece būs sarūpējusi mums pusdienas ar pašu saimniecībā audzētiem pelēkajiem zirņiem un speķi.

Pieaugušiem – 20 EUR

Skolēniem – 17 EUR

Bērniem līdz 7.g.v. – 13 EUR

Pieteikšanās ekskursijai līdz 6.augustam.

Ekskursijas programma

Livonijas ordeņa pilsdrupas

valmiera (1)

Valmiera

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *