• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

7.novembrī ekskursija uz Dienvidigauniju!

Plānotā ekskursijas programma

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju doties iepazīt Dienvidigauniju.

Piusas smilšu alas ir lielākās mākslīgi veidotās baltās smilts alas Baltijā, kas veidojušās ar rokām rokot smiltis stikla ražošanai. Šajās alās atrodas arī lielākā Austrumeiropas sikspārņu ziemošanas kolonija. Šeit uzzināsim vairāk par pašu alu rašanās vēsturi, aplūkosim muzeja ekspozīciju un gida pavadībā dosimies uz Muzeja alas novērošanas platformu.

Otepe ir neliela pilsēta, kas vairāk pazīstama kā Igaunijas ziemas galvaspilsēta. Šeit gida pavadībā dosimies uzzināt, kādēļ pilsētai tāds nosaukums, aplūkosim Marijas luterāņu baznīcu, kas ir viena no 21 vietām Dienvidigaunijā, kas atzīmētas ar National Geographic dzelteno logu un ir iepazīšanas vērta. Tāpat dosimies arī uz Tehvandi sporta centru, kur ekskursijas noslēgumā interesentiem būs iespēja doties uz Tehvandi slēpošanas tramplīna skatu platformu, kas ļaus palūkoties uz apkārtni no 34 m augstuma.

Pēcāk apmeklēsim Hellenurmes ūdensdzirnavas, kurās miltu malšanas un putraimu ražošanas iekārtas saglabājušās pat no 1932.gada un darbojas joprojām. Šajā četrarpus stāvu augstajā ēkā iepazīsimies ar graudu malšanas procesu, bet ekskursijas noslēgumā Hellenurmes ūdensdzirnavu saimniece cienās mūs ar pašceptu ābolu pīrāgu un siltu tēju.

Ekskursijas noslēgumā dosimies uz Sangastes pili, kas ir vēl viena vieta Dienvidigaunijā, kas atzīmēta ar National Geographic dzelteno logu. Gida pavadībā iepazīsimies ar pils vēsturi un arhitektūru, kā arī aplūkosim slavenākās Sangastes pils zāles.

Pieteikšanās ekskursijai līdz 4.novembrim, zvanot pa tālr. 64497729, 26557582

 

otepää Sangastes pils

Otepää_kirik_2012

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *