• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

“5 Olimpisko apļu” pārgājiens

weblapai

Godinot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu, Gulbenes novada Sporta pārvalde no 23.aprīļa līdz 21.maijam organizē “Olimpisko mēnesi”, kura gaitā ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties ar sportu un aktīvu dzīvesveidu saistītās aktivitātēs. “Olimpiskais mēnesis” tika atklāts 23.aprīlī ar Olimpiskā karoga nešanu viscaur Gulbenes novadam, savukārt noslēgums plānots 21.maijā ar “Olimpisko dienu 2021” Gulbenes novada vidusskolas stadionā.

Visa Olimpiskā mēneša garumā dodies piecos pārgājienu maršrutos simboliskā olimpisko apļu formā un krāsās Gulbenes novada teritorijā ar iekļautiem zināmiem un mazāk zināmiem dabas, tūrisma, vēsturiskiem un sportiskiem apskates objektiem. Dodies piedāvātajos maršrutos, ejot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu. Ikviens dalībnieks, kurš būs veicis visus piecus maršrutus un Gulbenes novada Sporta pārvaldei (t. 29295359) iesūtījis ekrānšāviņus ar iezīmētu maršrutu no kādas mobilās sporta aplikācijas (piemēram, Strava, Map My Run u.c.) ar pieveikto distanci, piedalīsies sešu olimpisko kliņģeru izlozē. Maršruti dabā būs iezīmēti ar attiecīgās krāsas aplīšiem.

“Dzeltenais jeb Gulbenes aplis”

Maršruta garums: ~5 km

Starts/finišs: pie Gulbenes sporta centra

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Gulbenes stadions, Vecgulbenes muižas komplekss, Baltā pils, Rūdolfa parks ar kalniņu, no kurienes sācies koka gaisa tilts uz Sarkano pili, Krustalīces loki un tiltiņi, Sarkanā pils un Amora skulptūra, Vecgulbenes muižas parks (parks, kas bija pirmā slēpošanas trase mūsu olimpiešiem Madarai Līdumai, Ingai Dauškanei, Jurim Ģērmanim un Jānim Paipalam), bijušais “aerodroms” ar lokatoru kalniņiem un kādreizējās pilsētas estrādes vieta, BMX trase, Spārītes parks, Svētais ezers, kurā mājo melnais gulbis Henrijs, Asaru ezers, Gulbenes sporta centrs.

Maršruta karte ŠEIT

Maršruta GPX failu lejupielādē ŠEIT

“Zaļais jeb Jaungulbenes aplis”

Maršruta garums: ~12 km

Starts/finišs: Rijas kalns

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Rijas jeb Goda kalns, Gulbītis, piemiņas akmens Gulbīša pamatskolas dibinātājam A.Vārdaunim, Ušura ezers, Apsīšu peldvieta, ozolu aleja, Jaungulbenes estrāde, Jaungulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca un kapliča, Baronu dīķis, piemineklis barona baltajam zirgam, Jaungulbenes stadions un peldbaseins, padomju karavīru piemineklis, Jaungulbenes pils, sarga parka namiņš, Velna vārti un mākslīgās pilsdrupas, Jaungulbenes muzejs, staļļi.

Maršruta karte ŠEIT

Maršruta GPX failu lejupielādē ŠEIT

“Zilais jeb Beļavas aplis”

Maršruta garums: ~17 km

Starts/finišs: Kārtenes skatu tornis

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Kārtenes skatu tornis, kur var baudīt skaisto pagasta ainavu uz Pinteļa ezeru; Beļavas jeb Kārtenes pilskalns, kur atrodas viens no Strūves meridiāna loka punktiem. Tālāk ceļš ved gar Beļavas muižas ēku, bet tad no apdzīvotas vietas ieved pļavu, mežu un krūmāju pasaulē. Pēc dažu kilometru dabas baudījuma ceļš izved Letēs. Šeit kādreiz atradās kažokzvēru audzētava, kas šobrīd ir slēgta. Pēc tam atkal dodamies tīrā dabas baudījumā, kurā var nākties pārvarēt kādu platāku ūdenstilpi.

Maršruta karte ŠEIT

Maršruta GPX failu lejupielādē ŠEIT

“Sarkanais jeb Druvienas aplis”

Maršruta garums: ~23 km

Starts/finišs: Druvienas sporta zāle

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Druvienas sporta zāle, Druvienas muiža, muižas krogs, muižas ozolu aleja, Saltupes pusmuiža (arkas), Ziemeļi, Pērļa sils, Pērļa dzirnavas, akmens “Brūklenāju vainags”, Velniņa ezers, Vecā Druvienas skola ar atpūtas vietu, Druvienas kapu kapliča, dižā lapegle.

Maršruta karte ŠEIT

Maršruta GPX failu lejupielādē ŠEIT

“Melnais jeb Lejasciema aplis”

Maršruta garums: ~35 km

Starts/finišs: Lejasciema vidusskola

Maršrutā iekļauts/būs apskatāms: Lejasciema vidusskola, Lejasciema krosa trase, Galgauskas ezers, Galgauskas poligons, pamestā Galgauskas pareizticīgo baznīca, tilts pār Tirzu, Galgauskas muiža, Pilskalna (Robežkalna) HES, Sinoles dzirnavas, Sinoles klēts, Velna kalns, Paideru akmens un slūžas, sēravots pie Gaujas, Lejasciema rollerslēpošanas trase). Šis maršruts ir īpaši piemērots braucienam ar velosipēdu – tajā iekļaujas vairāki AS “Latvijas valsts meži” ceļi.

Maršruta karte ŠEIT

Maršruta GPX failu lejupielādē ŠEIT

Par visām Olimpiskā mēneša aktivitātēm un pasākumiem Gulbenes novadā lasi ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *