• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

4. un 5. februārī – Mierlaiku slēpojums Tirzā

Ikviens interesents 4. un 5.februārī tiek aicināts doties uz Tirzas pagastu, kur norisināsies III Mierlaiku slēpojums un II Mierlaiku T.T.T. (Tirzas Trakais Telemarks).

Norises vieta: Tirza, Tirzas pag. Gulbenes novads.

Norises laiks: 2017.gada 4.-5.februāris

Pieteikšanās pie Nila sūtot e-pastu uz info@slepjumuzejs.lv vai pa tālruni: 29216834

slepju muzejs5

 

 

 

 

 

 

Pasākuma programma: 

1.Diena, 4.februāris – III. Mierlaiku slēpojums:

11.00 Ierašanās un pulcēšanās pie Slēpju muzeja (Pamatskolas internāta stāvvietā).

11.30 Izbraukšana ar autobusu uz Dorotheenhof jeb Dorotheenwunsch jeb latviski Dārtiņas pusmuižu uz Mierlaiku slēpojuma starta vietu.

11.40 Slēpojuma starts Dārtiņas pusmuižā.

11.45 Operdziedātāja Marisa Vētras piemiņas akmens apmeklējums Dārtiņas pusmuižā. Neliels stāsts par pusmuižas vēsturi un Marisu Vētru.

11.50 Slēpojums uz bibliogrāfa Jāņa Misiņa dzimtajām mājām – Krācēm.

12.40 Krāču māju apskate. Neliels stāsts par Misiņu un viņa bibliotēkas pirmsākumiem.

12.45 Slēpojums šķērsojot Bulliņu mežu uz Valsts nozīmes arheoloģijas pieminekli – kulta vietu Jāņakmens. Elpas atvilkšana.

12.50 Slēpojums uz Meža Rūžu mājām.

13.05 Atpūta un karstas tējas baudīšana Meža Rūžu mājās.

13.45 Slēpojums uz Slēpju muzeju.

14.15 Muzeja, krājuma jaunieguvumu, slēpju izstādes “Telemarks šodien, vakar un rīt”  apskate. Uzrunas.

15.00 Slēpotāju retro apģērba modes skate. Skates uzvarētāju apbalvošana.

15.15 Daiņa Pūkas vēstījums par telemark slēpošanas kustību pasaulē un Latvijā.

15.30 Brīvpusdienas Tirzas pamatskolas sarīkojumu zālē.

16.15 Muzicēšana un dejas slēpošanas zābakos. Uzstājās folk – rok kolektīvs” Azandas bigbends:”: Idejiskais līderis Imants Pulkstenis (balss, ģitāra), mākslinieciskā vadītāja Zigrīda Kručena (balss un dažādi instrumenti), Mārcis Mūrnieks( balss, kokle, vijole, ģitāra), Edvards Treijs (balss, blokflauta, dūdas, oboja), Marta  Treija (balss, blokflauta, kokle), Hilda Treija (balss, kokle, blokflauta), Sandra Treija (balss, kokle), Emīlija Treija (balss, vijole), Juta Treija ( balss, tamburīns). Bigbenda impresārio Nils Treijs.

18.00 Filmu skatīšanās par slēpošanu un telemarku. Sarunas.

24.00 Salds miegs.

2. diena, 5.februāris – II.Mierlaiku T.T.T. (Trakais Tirzas telemarks)

11.00 Došanās uz Tirzas upes senlejas nogāzēm.

11.10 T.T.T. svinīga atklāšana ar visskaistāko kritienu dziļā sniegā Tirzas baznīcas kalna nogāzē.

11.15 Nobraucieni no Tirzas baznīcas kalna.

11.45 Tējas baudīšana tējnīcā “Laiks” pie Tirzas baznīcas kroga un 20.gadsimta sākuma Tirzas fotogrāfa Ferdinanda Knoka fotogrāfiju ekspozīcijas apskate. Tirzas slēpju muzeja dāvanas pasniegšana tējnīcas saimniekam Kārlim Dzenim.

21.15 Slēpojums uz Kalna un Lejas Liepu nogāzēm. Pa ceļam nobraucieni pie Šķilbu mājām.

12.30 Nobraucieni no nogāzēm pie Kalna un Lejas Liepu mājām.

13.00 Pikniks vienlaicīgi ar nobraucieniem – bebra desu grilēšana, Dakaru karstās ekoloģiskās ābolu sulas baudīšana un burkānu graušana Tirzas senlejas malā. Muzikālais pavadījums – Azandas bigbends un Mārča vecais patafons. Pasākuma noslēgums.

Svarīga informācija!!!!:

Paredzētā programma un pasākuma norises diena tomēr var mainīties laika apstākļu dēļ. Informācija par iespējamām izmaiņām tiks izziņota atsevišķi. Ja sniega būs maz, tad slēposim pa zāli un lapām.

Nokļūšana: skatīties mājas lapu www.slepjumuzejs.lv. Automašīnas lūdzu novietot stāvvietā pie lielā ceļa – lejā pie Tirzas pamatskolas internāta. Pie muzeja ēkas drīkst piebraukt tika organizatoru transports.

Vēlamais apģērbs: Tautas tērps, sens apģērbs no antikvariāta vai vecmāmiņas pūra lādes, retro stila apģērbs no sekondhenda. Ja sniegs ir irdens vai slapjš, vēlamas slēpošanas bahilas, Ierosmei – slepjumuzejs.lv sadaļā “Publikācijas” raksts: “Kā jāģērbjas slēpojot?” vai sadaļā “Foto” vai sk. bildes zemāk.

Vēlamais inventārs: veco laiku slēpes, nūjas, zābaki; jaunas koka slēpes, jauni ādas zābaki, jaunas bambusa nūjas. Ja nekas no tā nav, meklējiet ss.lv vai vēršaties pie Nila vai Mārča, mums ir lērums ar slēpēm. Vēlams izvēlēties platas slēpes. Ja Nilam vai Mārcim vairāk nav, tad Slēpju muzejā ir 30 plastikāta slēpju komplekti klasiskam solim, vai iepriekš sarunājot ar Daini Pūku (t. 29272005), jūs varat iznomāt arī profesionālus slēpju pārgājienu komplektus (10eiro/komplekts). Arī tādas slēpes derēs! Brīdinājums – slēpot slidu solī nebūs iespējams, jo mēs iesim pa dziļo sniegu! Otrajā dienā vēlams telemarka retro ekipējums, bet varēs arī piedalīties ar distancenēm – braukt no nogāzēm pa taisno vai vienkārši vērot telemarkistus.

Naktsmājas: Atjaunotajā Tirzas vecās pagastmājas ēkā ir ierīkots skolas internāts ar gaumīgi iekārtotām guļamtelpām, jaukām divstāvu gultiņām un virtuvi.. Vēlams iepriekš pieteikties.

Muzicēšana: Ja kāds pārvalda kādu mūzikas instrumentu, tad lūdzam ņemt to līdzi un iekļauties muzicēšanā 1dienas vakarā. Ja kāds ļoti grib dziedāt – būs iespēja izvingrināt balsi, kopā ar slaveno Tirzas-Azandas bigbendu.

Brokastis: Tiem dalībniekiem, kas paliek uz TTT lūgums paņemt kaut ko ēdamu brokastīm – biezpienu, olas, maizi, sieru…

Filmēšana: Mierlaiku slēpojums tiks filmēts no drona. Ja kāds bildē ar savu fotoaparātu vai telefonu lūgums bildes pēc pasākuma atsūtīt uz e-pastu: info@slepjumuzejs.lv

Telemarks: Ja kāds vēl nezin kas ir telemarks, lūgums skatīties www. slepjumuzejs.lv sadaļu “Telemarks”.  Telemark ekipējumu otrai dienai varēs iznomāt uz vietas (10 eiro/komplekts)

Ziedojumi: Visus pasākuma izdevumus sedz Tirzas slēpju muzejs, tomēr muzejs būs ļoti pateicīgs par jūsu ziedojumiem, pārskaitot tos uz kontu, kas norādīts Slēpju muzeja mājas lapā, sadaļā –“ Ziedot muzejam”. Jūsu ziedojumi tiks izmantoti tālākai muzeja attīstībai. Par ziedojumu iespējams saņemt ienākuma nodokļa atlaidi.

Organizatori: Nils t.29216834, Mārcis t.29571124

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *