• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

3.septembrī svinēsim Bānīša svētkus!

DSC_2870Gulbenes un Alūksnes novadi lepojas ar savu mazo bānīti, kas ir pēdējais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā. Tas joprojām ir svarīgs transportlīdzeklis vietējiem iedzīvotājiem, kā arī interesants apskates objekts tūristiem.

Katru gadu septembra pirmajā sestdienā bānītis svin svētkus. Šoruden šaursliežu vilcieniņam svinēsim jau 113.jubileju. Bānīša svētku pasākumi ar nosaukumu “Pie sliedēm dzīve mana” norisināsies Stāmerienā pie stacijas 3.septembrī.

Jau no pulksten 11.45 Stāmerienā tiks gaidīti viesi un sāksies rosība. Brauksim ar bānīti, baudīsim bazāra rosību un jautrību, aplūkojot fotoizstādi-vēstījumu, mēģināsim izsekot bānīša gaitām cauri vēstures līkločiem, dosimies ekskursijā un iepazīsim Stāmerienas pagasta burvību, piedalīsimies dažādās sportiskās un ģimeniskās aktivitātēs, priecāsimies par dažādiem muzikāliem – dziedošiem un dejojošiem – priekšnesumiem, pulksten 22.00 vēlēsim bānītim veiksmi un izturību un izgaismosim ceļu, dodoties pretī 114. dzimšanas dienai, bet pēc tam līdz pulksten 02.00 lustēsimies pēdējā šīssezonas zaļumballē Gulbenes novadā.

Svētku pasākumu detalizēta programma būs pieejama, tuvojoties svētkiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *