• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Fotoakcija “Noķer bānīti!”- beigusies!

Fotoakcija “Noķer bānīti!” ir beigusies! Aģentūras kolektīvs saka paldies visiem dalībniekiem, kas iesaistījās akcijā un devās šajā interesantajā piedzīvojumā, “ķerot” bānīti tā stacijās un pieturvietās un izzinot bānīša ikdienas maršrutu 33 kilometru garumā no Gulbenes līdz Alūksnei.
 
Izvērtējot iesūtītās vēstules, fotogrāfijas un sakrātos punktus, par uzvarētājām tika noteiktas Santa Tauriņa-Lazdiņa un
Alise Ozere! Apsveicam uzvarētājas! Aicinām sazināties ar mums pa tālruni 26557582, lai vienotos par balvas saņemšanas iespējām! Uzvarētājas balvā saņem fotosesiju sadarbībā ar studiju milze.lv un izbraucienu ar drezīnām Gulbenes-Alūksnes bānīša depo teritorijā.

Kā braucām “ķert” Bānīti!

Ir 25.februāra rīts – saņemu no Santas saiti uz jaunu “Gulbene Tourism” rīkoto konkursu! Nu, 100 km pa Gulbenes ielām veiksmīgi nostaigāti, klāt ir jauns izaicinājums, kurā, PROTAMS, metamies iekšā!
Turpinot staigāt pa Gulbenes ielām, tiek aiziets uz Bānīša staciju “Gulbene”, kur iepazīstamies ar kursēšanas grafiku. It kā viss skaidrs. Hmm… Vai vienā reizē var izbraukt visu? Nebūsim tak trakas, izbaudīsim sniegoto dienu un darīsim, cik varēsim, izbaudīsim un priecāsimies! Džips ir, ātras, trenētas kājas arī, tātad puse darba jau ir izdarīts!
Tātad- bēbjiem pamperi, ēšanas laiki, gulēšanas laiki, izklaides pa ceļam, lielākie bērni kā palīgi un esam gatavas doties ceļā!
Še tev nu bija pirmais pārsteigums, ka bānītis nepiestāj katrā pieturā, lai varam skaisti iepozēt! Tas tik tiešām vārda tiešākajā nozīmē bija “jānoķer”!
Pirmā pietura – “Birze”. Bānītis cēli un slaidi aizslīd garām, ka likās, ka bilde nemaz nesanāca! Tur tapa skaidrs, ka nebūs viss tik viegli un vienkārši. Bilde ir, braucam tālāk – uz “Pūriņi” pieturvietu! Bet pag – tur tak nemaz nav piebraukšanas ceļa! Labi, nav laika, braucam uz staciju “Stāmeriene”! Stāmerienā sagaidām, skaisti sapozējam, arī lielajām meitām top bilde – prieks, ka Bānītis piestāj un pat pastāv! Bildes ir- laižam tālāk!
Nākamā pietura- “Umernieki”. Esam laicīgi, mazliet pat pagaidām, bēbjiem – ēšanas laiks, gulēšana beigusies, jāturpina ceļš ar dziesmām! 
Esam Alūksnē! Aizrautībā esam aizmirsuši par enerģijas devu, bet tas arī izpalika, jo Tvaiks x Ogles slēgts! Azarts un vēlme visu padarīt tomēr uzvarēja un samierinājāmies ar mazo badu.
Braucam atpakaļ uz pieturvietu “Vējiņi” – laika pietiek, degvielas arī.
Mēģinām no vienas puses – atkal nav ceļa! Ahā, rīkotāji “baigie gudrinieki”- visvairāk punktu par to, kur nav ceļa! Bet tas tak neaptur mūs no uzdevuma izpildes! Sadalāmies divās komandās – vieni mēro ceļu uz “Vējiņiem” no tuvākās iespējamās piebraukšanas vietas – aptuveni 700m, otra komandas daļa tikmēr brauc uz “Papardes” pieturu! Tie bija diezgan mežonīgi metri – skrējiens, lēciens, pietupiens, pilni zābaki ar sniegu, slapjas kājas un bailes – bailes par to, ka džungļu galā nebūs pieturas! Bet pēc pārdesmit lēcieniem – puse komandas ir pieturā “Vējiņi”! Bānītis piestāj un neviltots prieks par to, ka tālāk līdz pieturai “Paparde” var izbaudīt braucienu ar pašu Bānīti!
Pirmais piegājiens konkursam ir veikts! Rēķinot punktus, liekas, ka ir jau forši savākts, bet nedrīkst tak atstāt uzdevumu puspildītu! Tiek kalti plāni nākamajam braucienam – pieturām, kuras izpalika!

Pēc neliela pārtraukuma dēļ Covid-19…

Stacija “Gulbene”- bez steigas, mierā un saticībā iesākam ceļu – šoreiz savādākā sastāvā – tikai ar bēbjiem! Top bilde un braucam tālāk. Un šoreiz tikai pietura “Kalniena”. Braucām ar laika rezervi, lai var apskatīt Kalnienas pieturu. Jauka, sakopta vieta, ērti piebraucams.
Domājam maršrutu tām “āķīgajām” divām pieturām – “Pūriņi” un “Dunduri”. Skaidrs ir viens – jāmēro ceļš kājām! Top plāns – no “Birzes” pieturas kājām pa sliedēm līdz “Pūriņiem”, sēžamies Bānītī, braucam uz “Papardi”, soļojam atpakaļ uz “Dunduriem”, noķerot bānīti atpakaļceļā no Alūksnes. Domāts – darīts!
Pārgājienu veicam divatā ar Santu. Līdz “Birzei” dodamies ar auto. Līdzi soma ar pikniklietām. Būs laiciņš, lai izbaudītu svaigo gaisu un meža skaņas “Papardes” stacijā īpaši skaistā iekārtotā vietā. “Ķeram” Bānīti “Pūriņos” – aši sēžamies iekšā un dodamies! Ceļš ilgst 36 minūtes! Tiekam aprunāties ar konduktoru – cik jauks vīrietis! Izstāsta par katru vagonu, atļauj apskatīt visus. Jautājam, vai ir zinošs par akciju – “Noķer bānīti!” Saka, ka dzirdēts pa ausu galam ir. Un jauki – saka, ka ir pamanījis mūs jau iepriekš, kad “ķērām” un bildējāmies! Izstāstījām sīkāk par akciju. Vīram prieks, ka tiek kas tāds organizēts, jo Bānītis viņam dikti mīļš. Arī mums prieks!
Vēlot jauku dienu, veiksmīgu braucienu un, cerot uz atkalsatikšanos, kāpjam laukā “Papardē” un turamies pie plāna!
Ieturam pusdienas, pārrunājam svarīgās lietas, izbaudām. Dodamies lēnā garā uz pieturu “Dunduri”! Pa ceļam stirnas, suņi, nesaprotamas čaboņas krūmos, kas liek pielikt soli vai tieši otrādāk- rūpīgāk ieklausīties dabas sūtītajās skaņās un dzīvniekos! Bilde top un gandarījums milzīgs, ka ir pieveikts atkal kas ļoti nozīmīgs mums pašām!

Par emocijām un kopskatu kopumā

Tik ļoti patīkama sajūta, ka ikkatra Bānīša pietura ir sakopta, skaista, iztīrīts sniegs, rudenī nopļauta zāle. Ērti soliņi, mājiņas, kur paslēpties no lietus un sniega.
Un, protams, mega milzīgs PALDIES “Gulbene Tourism” par šādu akciju, jo diez vai mēs pašas būtu aizdomājušās par katras pieturvietas apskati un šāda plāna izstrādi. Un vēl – paldies visiem, kuri atbalstīja brīžos, kad vajadzēja pieskatīt jaunākās meitas – vīri, Omes, lielās māsas! Un ceram uz to, ka šādā veidā tiks popularizēts MŪSU BĀNĪTIS un viss, kas notiek ap viņu!
 
Cerot uz Covid-19 beigām, uz atkalsatikšanos un kopā būšanas prieku-
Santa Tauriņa-Lazdiņa
Alise Ozere
un jaunākie, bet ne mazāk svarīgie komandas biedri-
Marta Lazdiņa (8 gadi)
Monta Lazdiņa (5 mēneši)
Dārta Vanaga (9 gadi)
Berta Ozere (5 mēneši)

P.S. Visi braucieni un gājieni notika atbilstoši valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem norādījumiem – masku lietošana, roku dezinfekcija un distances ievērošana!
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *