• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Velobraucēji apsteidz bānīti

26.augustā Gulbenes-Alūksnes bānīša vēstures lappusēs tika ierakstīts jauns stāsts – bānītis ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” priekšgalā sacentās ar velobraucējiem, lai uzzinātu, kurš ātrāk var nokļūt no Gulbenes uz Alūksni.

Sacensībās “Bānīša kauss 2017 jeb Apsteidz tvaiku!” Gulbenes dzelzceļa stacijas teritorijā vispirms sacentās bērni, bet pēc tam startēja galvenās distances dalībnieki. Kopumā tajā spēkus izmēģināja 120 dalībnieki. Pulksten 13.00 bānītis devās savā ierastajā maršrutā Gulbene-Alūksne un vienlaikus startēja arī velobraucēji, uz Alūksni braucot pa ceļiem un celiņiem nomaļus no sliedēm. Pēc vienas stundas 26 minūtēm un 48 sekundēm noskaidrojās, ka velobraucējam ir izdevies apsteigt bānīti. 1.vietu sacensībās izcīnīja Oskars Muižnieks. Bānīša brauciens līdz Alūksnei ilga 1 stundu 42 minūtes un 56 sekundes. Šajā laikā finišēja ap 30 dalībniekiem.

Sacensības ir plānots organizēt arī nākamajā gadā, taču nākamgad, iespējams, starts tām būs Alūksnē, bet finišs – Gulbenē.

Visus sacensību rezultātus var aplūkot šeit!

Foto no sacensībām: šeit

Sacensības organizēja biedrība “VeloRīts” sadarbībā ar Gulbenes  novada PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un Alūksnes novada pašvaldību. Sacensību ģenerālsponsors – “Latvijas Mobilais Telefons”, sacensību atbalstītāji – SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, SIA “Vasks”, AS “Rankas piens”, SIA “Diļļu sēta”, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, Alūksnes kultūras centrs, SIA “Venden”, SIA “DMS Sfēra”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *