• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

2017.gada aktīvo tūrisma sezonu atklāsim ar tūrisma ralliju!

dsc_0541Lai gan pavasaris vēl ir aiz kalniem, Gulbenes novada PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina jau laikus sev rezervēt patīkamu atpūtas dienu – 2017.gada 20.maiju, lai piedalītos tūrisma rallijā pa Gulbenes novadu.

Ar starptautisko tūrisma ralliju “Gulbja ligzdu meklējot 3” atklāsim 2017.gada aktīvo tūrisma sezonu. Gulbenes novadā ir daudz jaunu un interesantu tūrisma objektu, kurus tūrisma rallija dalībnieki tiks aicināti apciemot un iepazīt!

Katrā objektā dalībniekiem būs jāveic noteikti uzdevumi, saņemot vērtējumu. Maršruta vidū visiem tūrisma rallija dalībniekiem būs sarūpētas garšīgas un spēcinošas pusdienas. Tūrisma rallijs ir lielisks veids, kā tīkamā kompānijā aktīvi un aizraujoši pavadīt dienu, iepazīstot plašo un skaisto Gulbenes novadu.

Pieteikšanās dalībai rallijā jau ir sākusies! Piesakies un piedalies! Gaidīsim tevi Gulbenē!

Tūrisma rallija laikā dalībniekiem būs iespēja iepazīt Gulbenes pilsētu un novadu un kopīgi izvēlēties, kur gulbim vīt savu ligzdu. Teika vēsta, ka ap Gulbeni senāk esot bijuši biezi meži, bet vietā, kur šobrīd atrodas pilsēta, cauri esot gājis zvēru ceļš. Kāds drosmīgs arājs nolēmis tur plēst līdumu, bet zvēriem tas nebijis pa prātam, tomēr neviens neesot varējis stāties arājam pretī un tā šajā vietā radusies Gulbene. Bet vēl pirms pilsētu sākuši būvēt cilvēki, šeit esot dzīvojis ļoti daudz gulbju. Gulbis joprojām ir Gulbenes simbols un ir redzams pilsētas un novada ģerboņos.

Līdz 20.gadsimta sākumam kā apkārtnes centrs bijusi plašā un skaistā Vecgulbenes muiža, kurā savulaik viesojies pats Ferdinands fon Cepelīns – dirižabļu izgudrotājs, bet leģendas par pēdējā muižas īpašnieka barona fon Volfa mīlestību uz savu skaisto sievu Marisu tiek stāstītas vēl joprojām. Mūsdienās ikkatrs būs dzirdējis par slaveno Baltijā vienīgo kursējošo šaursliežu pasažieru vilcienu – bānīti, kas savu mājvietu atradis Gulbenē.

Arī nosaukums „Gulbja ligzdu meklējot 3” šim rallijam dots ne velti. Ligzda ir gulbja mājvieta, kas, gluži tāpat kā cilvēkiem, ir viņu drošības saliņa. Tūrisma rallija laikā dalībniekiem būs iespēja apmeklēt daudz skaistu vietu Gulbenes pilsētā un novadā – muzejus, naktsmītnes, lauku saimniecības, ēdināšanas iestādes un citas vietas. Šo tūrisma ralliju organizējam ar domu iepazīstināt tuvākus un tālākus viesus ar Gulbenes pilsētu un novadu, tāpat arī sniegt iespēju vietējiem iedzīvotājiem atklāt Gulbeni no jauna.

Lai visiem tuvākiem un tālākiem tūrisma rallija dalībniekiem ļautu noskaņoties tūrisma rallijam, kas 20.maijā norisināsies Gulbenes novadā, aicinām izpildīt nelielu, bet interesantu mājasdarbu: brīvā formā, izmantojot jebkādu materiālu, izveidot savu sapņu tūrisma objektu Gulbenes novadā. Aicinām būt radošiem un ļaut vaļu iztēlei! Mājasdarbu ekipāžām būs jānodod organizatoriem pie reģistrācijas pirms starta. Ko­man­dām,­ ku­ras­ būs iz­pil­dī­ju­šas­ mā­jasdar­bu, tiks piešķirti­ pa­pil­du­ 100­ pun­kti. Ori­ģi­nā­lā­ko ideju autori saņems jau­kas pār­stei­gu­ma ­bal­vas.

Par visiem jaunumiem, kas saistīti ar tūrisma ralliju “Gulbja ligzdu meklējot 3”, varēs uzzināt šajā mājaslapā – www.visitgulbene.lv.

Biļetes uz tūrisma ralliju var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļetes cena: 7 EUR. Bērniem līdz 10 gadu vecumam dalība tūrisma rallijā ir par brīvu.

Tūrisma ralliju “Gulbja ligzdu meklējot 3” organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar tūrisma uzņēmējiem, objektu apsaimniekotājiem un pasākuma atbalstītājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *