• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

19. maijā Spārītes parkā atklās jaunu tūrisma objektu


19. maijā ģimenes svētku ietvaros pulksten 12:30 Spārītes parkā atklās jaunu tūrisma objektu – „Latvju zīmju vēstījuma taka”.

Taka sastāvēs no 18 latvju zīmēm, tādām ļoti zināmām un pazīstamām, kā, piemēram, Ūsiņš, Māra, Mārtiņa zīme, Ugunskrusts, Sidraba krusts, Dieva zīme, Jumis, Saules zīme un citas. Būs iespējams aplūkot arī mazāk dzirdētas zīmes, piemēram, Ozola zīme un Dzirnavas.

Zīmes būs darinātas no ozolkoka, un pie katras zīmes pievienos skaidrojošu aprakstu, ko katra zīme simbolizē un kādas funkcijas tā pilda.

„Ideju par šādu tūrisma objektu Gulbenē izteica iepriekšējais pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns, bet sakarā ar daba vietas maiņu, projektu realizēt līdz galam uzticēts Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centram. Zīmju taku mums palīdz veidot medicīnas doktore, konsultante no Rīgas, Inta Paeglīte. Lai taku izveidotu un realizētu dabā, ir ļoti labi jāpārzina, kura latvju zīme seko citai un kuras savstarpēji nesader. Tā ir vesela zinātne, kas bija jāuzzina. Zīmes veidos mākslinieks Ivars Vecāns, kurš gulbeniešiem pazīstams, kā Centrālā skvēra strūklakas arhitekts,” informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore Iveta Kovtuņenko.

Jaunais tūrisma objekts atradīsies Spārītes parkā, un zīmes tiks izkārtotas ap Svēto ezeru (no Blaumaņa ielas puses). Šai zīmju takai ir paredzēts turpinājums – labiekārtot objekta apkārtni.

„Iesniegsim projektu biedrībai „Sateka” par soliņu un jaunu atkritumu urnu iegādi un izvietošanu objekta apkārtnē. Takas sākumā ir plānots izvietot arī informācijas stendu ar takas shēmu, kurš apmeklētājam ļaus vienam pašam iepazīt latvju zīmju vēstījumus,” piebilst I. Kovtuņenko.

 

Informāciju sagatavoja: 

Gunta Krevica, 

Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *