• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

18.maijs – Atklāj Gulbeni no jauna!

Atzīmējiet kalendārā 18.maiju un brauciet atklāt Gulbeni! Vasaras tūrisma sezonas atklāšanas ietvaros, Gulbenē norisināsies vairāki pasākumi.

Pašā rīta agrumā vienā no pilsētas parkiem – Jaunatnes parkā – notiks Zaļais tirdziņš, kur varēs iegādāties gan garšīgas, gan skaistas lietas, kā arī dažnedažādus stādus un puķes. Tajā pašā laikā vēl vienā pilsētas ‘zaļajā stūrītī’, Centrālajā skvērā, būs iespēja vienuviet iepazīt Gulbenes novada plašo, daudzveidīgo un interesanto tūrisma piedāvājumu – novada tūrisma uzņēmēji un entuziasti ar prieku un lepnumu stāstīs par savu piedāvājumu un aicinās ciemos, tāpat būs tikšanās ar šarmantajām bufetčicām no Bānīša un baronu fon Volfu pāri no Vecgulbenes muižas. Savukārt citādāku skatu uz pilsētu rādīs ‘Bānīša mazais brālītis’ – Zaļais elektrovilcieniņš, kas visus izvizinās jaukā tūrē pa pilsētu. Ģimenēm ar bērniem noteikti patiks pavisam jaunais un inovatīvais Gulbenes novada piedāvājums – krāsojamās grāmatiņas bērniem „Gulbīša Zinīša ceļojums” atklāšanas svētki. Grāmatiņas izveidē ir piedalījušies 16 Gulbenes novada tūrisma uzņēmēji, kas kopā ar Gulbīti Zinīti ikvienu krāsotāju aicinās iepazīt un apskatīt Gulbenes novada dārgumus.

Šajā dienā ikvienam Gulbenes novada atklājējam būs vienreizēja iespēja pirmajam nobaudīt ēdienus no Otrās Gulbenes novada īpašās ēdienkartes: vēsturisko Buņģa zupu, salātus „Gulbja ligzda” un „Tirzas turza”, siltos ēdienus „Laimes lācis” un „Litenes ritenis”, desertus „Pindacīšas buča”, „Saldais pārītis” un „Marisas sapnis”, kā arī garšīgās Silmaču pankūkas. Īpašo gastronomisko baudījumu sniegs četras kafejnīcas Gulbenē: „Kantes krogs” (Miera iela 14), „Rodi” (O.Kalpaka iela 60), „Vecgulbenes muiža” (Brīvības iela 18), Bistro-kafejnīca (Brīvības iela 66), kā arī 3 kafejnīcas novadā: „Lācītes” (Rankā), „Ozoli” (Lizumā) un „Sonāte” (Vecstāmerienā). Savukārt Gulbenes novada īpašos našķus piedāvās kūku bode „Gardums” (Rīgas iela 71A), kur būs iespēja iegadāties šīs sezonas jaunumu – kūku „Melnais gulbis”.

18.maijā darbosies arī INFO telts, kur ikviens interesents varēs saņemt informāciju par Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un sezonas jaunumu – sešiem spilgtiem novada tūrisma maršrutiem. Netālu no telts atradīsies iespaidīgi braucamrīki – dažāda veida motocikli, kas, sagaidījuši siltāku laiku un vēju matos, atklās vasaras sezonu. Un līdz ar vasaras tūrisma sezonas atklāšanu, Gulbene kļūs draudzīgāka tūristiem, jo pilsētā tiks uzstādītas 45 informatīvās zīmes latviešu un angļu valodā.

Ja vakarpusē pēc bagātīgā un aktīvā dienas piedāvājuma ir vēlme vēl kaut ko atklāt, dodieties baudīt Muzeju nakti – tā šogad būs sarūpējusi pārsteigumus arī Gulbenes novada muzejos.

Uz tikšanos 18.maijā Gulbenē!

 

18.maija programmu apskatāma ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *