• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Tikšanās: 9.martā – Lauru Dreiži; 14.martā – Aleksandru Jolkinu!

9.martā plkst. 14:30 Gulbenes novada bibliotēkā tikšanās ar rakstnieci un tulkotāju, zinātniskās fantastikas un fantāzijas grāmatu autori Lauru Dreiži.

Sarunas centrā – aizvadītā gada nogalē iznākusī triloģija “Danse Macabre”. Tās pirmajam romānam “Deja ar nāvi”, kurā attēlota Augšlondona – krāšņa un valdzinoša pilsēta debesīs, drīz vien seko nākamie divi – “Zem mākslīgām zvaigznēm” un “Debesu lauskas”. Sazvērestību un noslēpumu virpulī ierautā Viktorija ar draugu un maģijas palīdzību tuvojas mērķim – viņai par katru cenu vajag uzzināt patiesību par tēva, Lielbritānijas arhimaga, nāvi.

Šajā pasākumā uzzināsim par to, kā sākās jaunās rakstnieces ceļš, parunāsim par uzrakstītajām grāmatām, kā arī nedaudz ieskatīsimies nākotnes plānos.

9.martā plkst. 12:30 tikšanās ar Lauru Dreiži notiks arī Tirzas bibliotēkā.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta “Redzeslokā. Rakstnieki par oriģinālliteratūru jauniešiem” ietvaros.

2016_03_09 Dreize

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.martā plkst.18:00 Gulbenes novada bibliotēkā tikšanās ar žurnālisti, grāmatas „Piesmietā misis Eiropa” autori Aleksandru Jolkinu “Fiktīvās laulības – viegla nauda vai lamatas?”

Kas patiesībā notiek ar tām Latvijas sievietēm, kas, cerot uz vieglu peļņu, ļaujas fiktīvo laulību vilinājumam? Kas ir vervētāji? Kā notiek vervēšana un kāpēc sievietes pieņem tik šaubīgus piedāvājumus? Atbildes uz šiem jautājumiem Aleksandra Jolkina ieguvusi tieši no pirmavotiem – vervētājiem, līgavaiņiem, līdzdalībniekiem un upuriem kā Latvijā, tā Īrijā, un žurnālistiskās izmeklēšanas rezultātus apkopojusi grāmatā “Piesmietā misis Eiropa”.

Aleksandra Jolkina šobrīd strādā Vācijas raidsabiedrībā Deutsche Welle, dzīvo Ķelnē. Kopš 2012.g. ir arī Queen Mary universitātes Londonā Juridiskās fakultātes doktorante, raksta disertāciju par fiktīvo laulību tiesisko regulējumu Eiropas Savienībā.

Pasākums notiek projekta “Europe Direct informācijas centrs Gulbenē” ietvaros.

 

2016_03_14 Jolkina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *