• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

ATCELTA – 13. jūnijā – ekskursija uz Balvu un Rugāju novadiem

13.jūnijā ekskursija uz Balvu un Rugāju novadiem!
Plānotā ekskursijas programma

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aicina ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju doties apceļot Balvu un Rugāju novadus.

Ziemeļlatgales pusē izvietojies viens no mazākajiem Latvijas novadiem- Rugāju novads. Šeit dosimies aplūkot brīvdabas senlietu privātkolekciju „Saipetnieki”. Kolekcijā aplūkojami vairāki tūkstoši dažādu kultūrvēsturisku priekšmetu un darbarīku, ir ierīkotas istabas ar senlaicīgu iekārtojumu un mēbelēm. Teritorijā atrodas skaists ziedu dārzs, ar krāšņām kompozīcijām, strūklakām, dīķiem un austrumu meditāciju tiltiņu.

Tālāk dosimies skatīties, kā savas aušanas prasmes demonstrē Bērzpils pagasta meistares Bērzpils Audēju darbnīcā. Ikvienam interesentam būs iespēja iemēģināt roku šajā nebūt ne vieglajā aušanas procesā arī pašiem.

Tālāk mūsu ceļš vedīs uz Tilžas pagastu, „Ezerlīčiem”. Šeit tiek audzētas lilijas, daudzkrāsainās dienziedes un peonijas, bet dīķos zied ūdensrozes. Pie mājām atrodas kalns, kurā izveidots savdabīgs akmeņu dārzs, kurā savākti dažādi interesanti akmeņi, no kuriem katram ir savs stāsts un rašanās vēsture. Saimnieki piedāvā iespēju iegādāties arī dažādu augu un koku stādus.

Noslēgumā dosimies atpakaļ uz Rugāju novadu, kur ar siltām pusdienām- uz ugunskura vārītu zupu un pašceptiem pīrādziņiem, mūs sagaidīs lauku tūrisma mītne „Rūķīši”.

 

Vietu skaits ir ierobežots, pietiekties var līdz 11.jūnijam.

Sīkāka informācija pa tel. 64497729 vai rakstot uz e-pastu turists@gulbene.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *