• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

10.jūlijā aicina pop-up restorāns Kalnienas šaursliežu dzelzceļa stacijā

Foto: Andris Biedriņš

Ieskandinot tradicionālos Bānīša svētkus, kas Gulbenē un Stāmerienas pagastā notiks šīgada 3.septembrī, tiek turpināta 2021.gada Bānīša svētkos aizsāktā tradīcija – pop-up restorāni Kalnienas stacijā. Pirmais pop-up restorāns ikvienu gaidīs jau 10.jūlijā, bet nākamie uz Kalnienas staciju viesus aicinās augustā un Bānīša svētkos septembrī.

Pop-up restorānā 10.jūlijā no plkst. 13:40 līdz 16:10 Kalnienas stacijā būs iespēja piedzīvot vietējo garšu un kultūras ceļojumu. Pasākuma apmeklētāji varēs baudīt Gulbenes novada zināmāko kafejnīcu “Kantes krogs” un “Rodi” īpašnieces Ivetas Ilvas restorāna cienīgus trīs kārtu ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti arī vietējie produkti. Savu produkciju klātesošajiem prezentēs un ļaus nobaudīt “Tālavas Ķēniņa alus” (Lizums). Šie alus darītāji īpašu uzsvaru liek tieši uz latviskajām alus darīšanas tradīcijām, kas gadu simteņos izkoptas tikai mūsu tautai raksturīgās niansēs. Viss Tālavas ķēniņa alus ir roku darbs, alus tiek darīts vaļējos ozolkoka kublos, ne mazāk kā mēnesi izturēts nogatavinot un nav ne pasterizēts, ne filtrēts, ne arī mākslīgi gāzēts. Šādu īpašību kopums mūsdienu pasaulē ir liels retums. Savukārt par muzikālo baudījumu rūpēsies Aleksis Pusts. Viņš nāk no Gulbenes, bet šogad absolvējis Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļu. Tālākie ceļi jauno mūziķi vedīs uz Prinča Klausa konservatoriju Nīderlandē. Restorānā Aleksis priecēs ar džeza, latviešu populārās mūzikas skaņdarbiem un brīvās improvizācijas momentiem. Restorāna apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī Latvijas Amatniecības kameras keramikas meistares Laimdotas Kliesmetes keramikas trauku izstādi. L.Kliesmete rada brīnumainu raibo keramiku. Īpašas māla trauku burvības radīšanai viņa izmanto pat līdz divpadsmit kopā sajauktu dažādu krāsu mālu šķirnes.

Lai padarītu šo gastronomisko ceļojumu vēl sajūtām bagātāku, pop-up restorāna viesiem tiek piedāvāta iespēja no Gulbenes dzelzceļa stacijas uz un no Kalnienas stacijas doties ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, kas ir vienīgais Baltijas valstīs regulāri kursējošais šaursliežu vilciens, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus 33 kilometru posmā, savienojot divu novadu centrus – Gulbeni un Alūksni.

Uz pasākumu iespējams iegādāties divu veidu biļetes:

1) Restorāna ieejas biļete – 30 EUR (gastronomijas un mākslas baudījums iekļauts biļetes cenā);

2) Restorāna ieejas biļete un nokļūšana no Gulbenes uz Kalnienu un atpakaļ ar Gulbenes-Alūksnes bānīti – 35 EUR (bānīša biļete plkst. 13:00 Gulbene-Kalniena, 16:10 Kalniena-Gulbene). Pasākuma dienā pirms brauciena biļete jāuzrāda Gulbenes Bānīša kasē un jāsaņem atsevišķa bānīša brauciena oriģinālā biļete.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja – brīva, nenodrošinot atsevišķu porciju. Ja arī bērnam nepieciešama porcija, jāiegādājas atsevišķa pilnas cenas biļete.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas elektroniski www.bilesuserviss.lv vai “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās. Biļeti var iegādāties šeit: https://store.bilesuserviss.lv/public/?concert=361591&lang=lat&center=126&design=&shop_provider=gulbnov#view=ticketsselect

Biļešu skaits ir ierobežots. Vairāk informācijas: pa tālr. 28628058, e-pastā: edijs.fridenbergs@gulbene.lv

Pasākumā var notikt fotografēšana un filmēšana, iegūtie attēli var tikt izmantoti publicitātei.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *