• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”

Ar Gulbenes novada pašvaldības, privātuzņēmēju, uzņēmumu un iestāžu atbalstu šī gada 2.septembrī Gulbenes dzelzceļa stacijā tiks atvērts izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kurā tiks izvietotas vairāk nekā 30 interaktīvas ierīces. Centrs paredzēts dažādu vecumu mērķauditorijai – pirmsskolas, vispārizglītojošajām, profesionālajām izglītības iestādēm, ģimenēm ar bērniem, uzņēmumu kolektīviem un ikvienam interesentam. Darbojoties ar interaktīvajām ierīcēm, būs iespējams iepazīt tvaika dzelzceļa vēsturisko aspektu, ar to saistītās tehniskās un inženierzinātņu jomas, nākotnes tehnoloģijas, komunikāciju veidus un karjeras iespējas dzelzceļa nozarē.  Apmeklējot centru, varēs iejusties vilciena mašīnista lomā, piekraut vagonus, būvēt sliežu ceļus, pārslēgt pārmijas, lai vilcieni nesaskrietos, iepazīt dzelzceļa profesijas, vēsturi, iedarbināt gaisa dzelzceļu un veikt daudzas citas interesantas darbības. Centrā tiks piedāvātas tematiskās ekskursijas, izglītojošas nodarbības. Darbosies suvenīru veikaliņš.

Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā darbosies kafejnīca, varēs iegādāties tēju, kafiju, sulas, kokteiļus, uzkodas un dažādus našķus.

Centra un kafejnīcas telpas būs iespējams izmantot banketu, kāzu, jubileju, bērnu ballīšu un citu pasākumu organizēšanai.

Līdzās stacijai, otrpus sliedēm Jūs gaidīs SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, piedāvājot ekskursijas pa bānīša depo, izbraucienus ar rokas drezīnu un citus aizraujošus pasākumus.

Ar Izglītojoša un interkatīva centra “Dzelzceļš un Tvaiks” nolikumu variet iepazīties šeit.