• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”

Atklāj dzelzceļu no jauna!

2.septembrī Gulbenes dzelzceļa stacijā darbu uzsācis izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”, kurā izvietotas vairāk nekā 20 interaktīvas ierīces. Centrs paredzēts dažādu vecumu mērķauditorijai – pirmsskolas, vispārizglītojošajām, profesionālajām izglītības iestādēm, ģimenēm ar bērniem, uzņēmumu kolektīviem un ikvienam interesentam.

Apmeklētāji var kļūt par vilces līdzekļa vadītāju (mašīnistu), kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu galamērķi, var prātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai, piemēram, piekrautu vagonus, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzināt par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu, kurš spēj sasniegt ātrumu 600km stundā un pašam pamēģināt to vadīt.

Ir iespēja izmēģināt, noskaidrot, pašiem saprast un redzēt kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms, nofotografēties kā vēsturiskas lokomotīves vadītājam un aizsūtīt foto uz savu e-pastu un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Paši mazākie centra apmeklētāji var darboties bērnu rotaļu stūrītī, iepazīstot un izzinot daudzas lietas, kas saistītas ar dzelzceļu.

Centrā tiks piedāvātas tematiskie pasākumi, izglītojošas nodarbības un darbosies suvenīru veikaliņš.

Līdzās stacijai, otrpus sliedēm Jūs gaidīs SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, piedāvājot ekskursijas pa bānīša depo, izbraucienus ar rokas drezīnu un citus aizraujošus pasākumus.

Darba laiks:

Vēlamies informēt, ka 20. un 21.novembrī IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” būs apmeklētājiem slēgts, jo darbinieki dodas pieredzes apmaiņas braucienā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Pirmdiena: 10:00 – 18:00

Otrdiena: 10:00 – 18:00

Trešdiena: 10:00 – 18:00

Ceturtdiena: 10:00 – 18:00

Piektdiena: 10:00 – 18:00

Sestdiena: 10:00 – 18:00

Svētdiena: 10:00 – 15:00 

Ieejas maksa:

Pieaugušajiem: 6,50 EUR

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un personām ar invaliditāti: 5,00 EUR

Bērniem no 4 līdz 6 g.v.: 2,50 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 bērns vai 2 pieaugušie un 2 bērni): 13,00 EUR